Przedsiębiorco – zmień zawód albo giń!

Opublikowano: 16.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2329

„Niezwykle błyskotliwy” Piotr Patkowski proponuje przedsiębiorstwom, które boleśnie odczuły skutki pandemii koronawirusa, „przebranżowienie się”.

„Są branże, które szczególnie odczują skutki koronawirusa. To im dedykujemy działania zaproponowane przez premiera. Wśród rozwiązań jest też możliwość przebranżowienia. Chodzi o to, żeby nowa forma działalności gospodarczej, którą podejmą, dawała możliwość rozwoju i zarabiania” – mówił wiceminister Piotr Patkowski w programie „Walka z koronawirusem” w TVP Info. Jak skomentować te słowa?

Co ciekawe najcelniej zrobił to polityk Zjednoczonej Prawicy – Robert Anacki, który jest wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina: „Zamilknij młody człowieku! Nabierz pokory do pracowników, przedsiębiorców, a o rynku zacznij się wypowiadać, jak pobrudzisz sobie ręce uczciwą pracą, zbierz doświadczenia i wróć pracować dla Polski, o ile Polska jest bliska Twojemu sercu!”.

Przedstawiciel państwa, które samo się nie przygotowało i teraz tworzy kolejne regulacje na kolanie powinien przepraszać, a nie prawić morały społeczeństwu!

Trzeba przyznać, że ilość gaf, jakie w ostatnim czasie popełnił rząd na różnych poziomach i w różnych sytuacjach każe mocno zastanowić się nad tym, czy możemy jeszcze ufać tej administracji? Zwłaszcza jeśli główni decydenci mają takich doradców jak Patkowski.

Podobną strategię przyjął w Warszawie Rafał Trzaskowski, którego zdaniem za wszystko w stolicy odpowiada PiS, a prezydent największego polskiego miasta ma zarabiać kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie za to, że… jest. Zatem nic nie robić, nie mieć zmartwień, a resztę zostawić… reszcie.

Nie ma kto przejąć faktycznej odpowiedzialności za losy tego kraju. Sami krzykacze i dyletanci opierający swoją karierę na zasadzie „mierny, bierny, ale wierny”. Co jeszcze wymyślą ci ludzie?

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 16.11.2020 13:49

  Teraz kluczowe pytanie, którego większość nie zadaje – czyim pracownikiem jest ów wc minister? Przypadkiem nie jest pracownikiem mateuszka kłamczuszka? To nie jest tak jak by mówił sam mateuszek?

  A wiecie że jak mateuszek dowodził w swoim poprzednim miejscu pracy – taki pewien bank – to w ramach oszczędności nawet kazał kupować najtańszy szary papier toaletowy? A teraz szasta pieniędzmi…

 2. mackadmin 16.11.2020 16:03

  Wystawili posmarkanca na pozycje zarzadzania dykta

 3. realista 16.11.2020 22:06

  cyt.:”każe mocno zastanowić się nad tym, czy możemy jeszcze ufać tej administracji?”

  JESZCZE??? :DDD….. …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.