Przedsiębiorca wyśle policję do domu pracownika?

Opublikowano: 10.07.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2187

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii kończy prace nad nowelizacją „Kodeksu pracy”. Przewiduje ona możliwość wezwania przez przedsiębiorcę policji do domu pracownika. W ten sposób zatrudniony mógłby zostać skontrolowany, gdyby zachodziło podejrzenie, że wykonuje on pracę zdalną pod wpływem alkoholu. Firmy chcą jednak sprawdzać jego obecność nie tylko w wydychanym powietrzu.

Powoli upływa termin zgłaszania uwag do nowych przepisów ze strony organizacji przedsiębiorców oraz pracowników. Iwona Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, zapowiada wzięcie pod uwagę rożnych propozycji, które są dyskutowane także w trakcie posiedzeń Rady Dialogu Społecznego.

Zmiany mają dotyczyć głównie regulacji pracy zdalnej. Według propozycji wspomnianego resortu, przedsiębiorca w przypadku pracy zdalnej będzie mógł wykonać pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pracownika. W przypadku odmowy poddania się próbie przez zatrudnionego, jego przełożony będzie mógł wezwać policję do domu podwładnego.

Biznes chce jednak nie tylko możliwości sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pracowników. Lobby przedsiębiorców domaga się bardziej precyzyjnych zapisów, aby pozwalały one na skontrolowanie jego poziomu także w organizmie pracownika.

To nie jedyny przypadek, gdy według propozycji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przedsiębiorca mógłby wejść do domu swojego pracownika. Mógłby to uczynić również przy okazji wypadku, który miałby miejsce w trakcie wykonywania pracy. Biznesmeni sprawdzaliby więc, w jaki sposób doszło do podobnego zdarzenia.

Na podstawie: Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.