Przed wyborami we Francji afera goni aferę

Opublikowano: 21.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 650

Policja wkroczyła do siedziby Frontu Narodowego w Paryżu. Czy Marine Le Pen zdefraudowała fundusze Parlamentu Europejskiego?

Funkcjonariusze sprawdzają w siedzibie skrajnie prawicowej partii, czy zgodne z prawdą są podejrzenia Frontu o niezgodne z przeznaczeniem wydatkowanie pieniędzy z Parlamentu Europejskiego. Odpowiednie przepisy stanowią, że za Marine Le Pen, która od 2004 r. jest europosłanką, wydała fundusze na opłacanie asystentów niezgodnie z przeznaczeniem. Miała je bowiem spożytkować na wypłaty dla pracowników partyjnych niezwiązanych z jej pracą w PE.

Podejrzenia PE i francuskiej policji dotyczą okresu 2011-2012, czyli miesięcy bezpośrednio po tym, gdy Le Pen stanęła oficjalnie na czele Frontu. Biura partii są pod tym kątem sprawdzane po raz drugi. Poprzednia niezapowiedziana wizyta funkcjonariuszy miała miejsce w ubiegłym roku i według oficjalnego komunikatu FN nie potwierdziła żadnych zarzutów. Zdaniem kierownictwa partii celem działań policji nie jest dbanie o praworządność, a zmącenie wizerunku jednej z najważniejszych postaci francuskiej sceny politycznej, jaką niewątpliwie jest Le Pen. Tak też zastrzeżenia co do opłacania asystentów komentowała w przeszłości sama polityczka, która aktualnie składa wizytę w Libanie i jeszcze nie odniosła się do najnowszych wydarzeń w Paryżu.

Według Frontu Narodowego nakręcenie skandalu wokół partii i jej liderki ma przykryć aferę z innym kandydatem prawicy Francoisem Fillonem, byłym premierem, którego oskarża się o to, że przez wiele lat wypłacał własnej żonę pensję asystentki, chociaż w rzeczywistości nigdy nie miała ona styczności z jego pracą parlamentarzysty.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.