Przed śmiercią ludzie mają podobne sny

Opublikowano: 09.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3271

Krótko przed śmiercią ludzie mają te same sny. Naukowcy nazywają to zjawisko zwiastunem rychłej śmierci. Pisze o tym „Unian”. Badania, którymi amerykańscy lekarze zajmują się od 10 lat pokazują, że nawet trzy tygodnie przed śmiercią ludzie zaczynają mieć dziwne wizje – bardzo podobne sny.

Obserwując umierających pacjentów, których przez ten czas uzbierało się ponad 13 000, eksperci odkryli, że 88% z nich ma w przeddzień śmierci niesamowicie żywe sny.

Według słów pacjentów, w 72% przypadków w swych snach komunikowali się ze zmarłymi krewnymi i przyjaciółmi doświadczając jednocześnie ciepłych uczuć. 59% pacjentów w swoich ostatnich snach pakowało bagaże lub kupiło bilety – na ogół wybierali się w ostatnią podróż. Niektórzy podróżowali pociągiem lub lecieli samolotem, a czasem spotykali krewnych, którzy o dawna nie żyli, z którymi radośnie się komunikowali.

29% pacjentów widziało też swoich krewnych i przyjaciół, ale żywych. Wreszcie 28% obserwowało różne wspomnienia ze swojego życia w swoich snach śmierci – wszystkie te wydarzenia pozostawiały przyjemne wrażenia.

Ale są wyjątki, na przykład umierające dzieci. Przez większość czasu śniły im się spokojne zwierzęta domowe, które rozpoznawały. Dorośli również im się śnili, ale mali pacjenci dobrze ich nie pamiętali. Dziwne sny zaczynają się około 10–11 tygodni przed śmiercią, a w ciągu 3 tygodni ich częstotliwość gwałtownie wzrastała, sny stawały się jaśniejsze, jaskrawsze.

Tłumaczenie: Treborok
Zdjęcie: Hans (CC0)
Źródła oryginalne: Kramola.info, Hyser.com.ua
Źródło polskie: Treborok.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.