Przed “śmiercią” Cassini odwiedzi Tytana

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 244

Międzynarodowa misja Cassini, w której brała udział NASA, Europejska Agencja Kosmiczna ESA, a także Włoska Agencja Kosmiczna ASI, zbliża się do końca w wielkim stylu. To będzie pływanie między Saturnem i jego pierścieniami wewnętrznymi. Warto dodać, że tego regionu nie badał jeszcze żaden aparat kosmiczny.

Przed samozniszczeniem aparatu kosmicznego wypełni on serię złożoną z pięciu końcowych orbit, pogłębiając się przy tym w górną warstwę atmosfery Saturna. To da szansę naukowcom otrzymać cenne dane o składzie chemicznym planety, a także dokonać analizy temperatury jej atmosfery na różnych wysokościach. Ale przede wszystkim pojawią się nowe projekcje cech szczególnych Saturna i jego atmosfery w dużym planie, włącznie z legendarnym sześciokątnym wirem polarnym i zorzami.

Pod koniec ostatniej orbity Cassini dokona oddalonego lotu demonstracyjnego po okolicach Tytanu, przelatując od niego w odległości 119 049 km. Ten lot został zaplanowany na 11 września bieżącego roku, czyli na 4 dni przed samozniszczeniem automatycznej stacji międzyplanetarnej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o