Przed sądem za obronę własną

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1008

W miniony piątek w sądzie w Illinois odbyła się pierwsza rozprawa Kyle’a Rittenhouse’a, amerykańskiego patrioty, który w obronie własnej zastrzelił dwóch lewackich bojówkarzy i trzeciego z nich ranił. Posiedzenie sądu odbyło się w charakterze on-line przy użyciu rozpowszechnionej w trakcie pandemii aplikacji Zoom.

Pomimo nagrań z wielu kamer, które jasno wskazują na działanie w obronie własnej (Kyle został zaatakowany przez grupę lewackich bojówkarzy, którzy pod szyldem „Black Lives Matter” szabrowali sklepy) 17-latkowi zarzuca się m.in. umyślne zabójstwo pierwszego stopnia, za co grozić może nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Obrona Kyle’a Rittenhouse’a na pierwszej rozprawie skupiła się jednak na tym, aby kolejne rozprawy odbywały się w rodzinnym stanie 17-latka, gdyż sąd zamierza przenieść proces do miasta Kenosha, gdzie miały miejsce rzeczone zajścia. Zdaniem obrony atmosfera w tym mieście działa na niekorzyść ich klienta, w związku z czym wnioskuje o inną lokalizację.

W międzyczasie zespół prawny, któremu przewodniczy znany adwokat John Pierce, przygotował film dowodzący niewinności Rittenhouse’a. „Prawda w 11 minutach” to szczegółowy zapis zajść w Kenosha, zawierający także niepublikowane wcześniej nagrania. Prawnicy amerykańskiego patrioty zdecydowali się na udostępnienie filmu w sieci, by uciąć oczerniające ich klienta medialne publikacje. Serwis YouTube uznał materiał za „kontrowersyjny”, w związku z czym aby go obejrzeć należy być zalogowanym użytkownikiem. Materiał publikujemy wyżej.

Cały czas trwa również akcja solidarnościowa polegająca na wysyłaniu do aresztu, w którym przebywa Kyle, listów i pocztówek z wyrazami wsparcia. Szczegóły akcji znaleźć można w opublikowanej na Autonom.pl wiadomości „Wyślij kartkę do Kyle’a Rittenhouse’a – akcja solidarnościowa”.

Na podstawie: Twitter.com/MythinformedMKE, NationalFile.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.