Przeciwnicy homomałżeństw starli się z policją

Opublikowano: 25.04.2013 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 373

W Paryżu doszło kilka godzin po przyjęciu przez francuski parlament ustawy o małżeństwa gejowskich, do starć przeciwników nowych uregulowań z policją. Jak poinformowała agencja AFP, aresztowano co najmniej dwie osoby.

Przeciwko ustawie protestowało około 3500 osób. Tuż po godzinie 22 organizatorzy protestu zaapelowali do demonstrantów, by w spokoju rozeszli się do domów. Jednak kilkaset osób nie usłuchało tego apelu i zaatakowało policjantów racami, butelkami i kamieniami. Jeden z funkcjonariuszy został ranny w głowę.

Starcia trwały około trzech godzin. Przeciwko demonstrantom policja użyła gazu łzawiącego.

Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, przyjęła we wtorek ustawę zezwalającą na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci. Ustawę już wcześniej uchwalił francuski Senat.

Budząca sprzeciw Kościoła katolickiego i konserwatystów ustawa nie tylko umożliwia zawieranie cywilnych związków małżeńskich przez osoby homoseksualne, ale także – co wywoływało główne kontrowersje – pozwala na adoptowanie dzieci na identycznych zasadach, jak w wypadku par heteroseksualnych. Nowe prawo wprowadza liczne zmiany w kodeksie cywilnym, zachowuje jednak dotychczasowe pojęcia “ojca” i “matki”, wprowadzając przy tym nowy termin “rodzice tej samej płci”.

Autor: Marek Nowicki
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
judeolewak
Użytkownik
judeolewak

3500 to jak na Francję garstka… W tym kraju, gdy dzieje się coś naprawdę ważnego, na ulicę wychodzą dziesiątki tysięcy. Mamy wiec do czynienia z garstką frustratów nie szanujących wyroków demokracji.

grzech
Użytkownik

przeciwnicy tego “prawa” do zboczeń i jeszcze psucia dzieci powinni przy następnych wyborach w ogóle nie głosować na tych dziadów co to prawo uchwalili. Ale przecież demokracja w Europie jest tylko na papierze więc pozostaje chyba tylko wyjść na ulice. Francjo do boju. Już nie mówię o sprzeciwie wobec pedziołżeństw, ale ze względu na dzieci!

masakalambura
Gość
masakalambura

Małżeństwo – od słowa mąż i żona.

On i Ona.

Proste.

Jak homo chcą inaczej to niech związki sobie nazywają zgodnie ze stanem rzeczywistym.

Małżmęztwo i Żeńżeństwo.

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Największym zagrożeniem dla dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne są osoby homofobiczne i wychowane na ich obraz ich własne dzieci, które będą szykanować, szkalować i dyskryminować dzieci par homoseksualnych. To tacy ludzie stworzą piekło tym niewinnym istotą – nie orientacja seksualna ich rodziców.

masakalambura
Gość
masakalambura

Ciekaw jestem w jaki sposób małą dziewczynkę nauczy facet kobiecości, delikatności, wykorzystywania intuicji i wielu innych niuansów świata kobiet – jak dowodzą badania kompletnie nieznanego mężczyznom. Gejom również.

Podobnie jakimi mężczyznami uczynią chłobców lesbijki, nie ważne jak bardzo męskie. Po tym, jak widzę, że wychowani bywają chłopcy przez samotne matki, to może być słabo.

Choć jedzenia im pewno nie zbraknie…

raist356
Użytkownik
raist356

@masakalambura
Ale np. w angielskim “marriage” wcale nie wzięło się od “husband” i “wife”. Tradycyjnie tylko w Polsce robi się problemy z byle głupoty.

@K’kto masz całkowitą rację. Zawsze mnie wkurza argumentacja, że dzieci homo będą homo. Tak jakby rodzicom hetero dzeci homo się nie rodziły…

@grzech starcia z policją, race, butelki, kamienie, pobicia niewinnych przechodniów. Bardzo kulturalni Ci przeciwnicy. Reprezentują na prawdę wysoki poziom intelektualny.

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

@bos

To ja Ci zdradzę, że heterycy są zamieszani w zabójstwa na zlecenie i są bardzo niebezpieczni. Podobnie z leworęcznymi.
Oczywiście nie wszyscy, ale lepiej być czujnym.

raist356
Użytkownik
raist356

@FreeG ja jestem leworęczny :(
Powiem więcej. Hitler i Stalin byli heterykami.

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

Widzisz, po części się potwierdza :)