Prywatyzacja postępuje

Opublikowano: 03.04.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 594

W ostatnich latach wzrosło tempo sprzedaży majątku państwowego. Prywatyzacyjna polityka ministra skarbu Aleksandra Grada przyniosła już 33 mld zł.

Według pierwotnych założeń jej tempo miało być jeszcze większe. W latach 2008-2010 zyski z prywatyzacji miały sięgać 40 mld zł, ale rządowe plany pokrzyżowały problemy ze sprzedażą największych spółek energetycznych: Enei i Energi.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. MamDosc 03.04.2011 09:51

    Wiadomo w czyim interesie to jest robione . Tu nie chodzi o Polaków,tylko by uzależnić nas od wszystkich innych . W Islandii po upadku państwa ludzie wzięli sprawy we własne ręce . Zdymisjonowano cały rząd i teraz jako pierwszy naród na świecie zwykli ludzie piszą sami swą nową konstytucję . Warunkiem pisania był bezwzględny brak powiązania z polityką i korporacjami,a jednym z pierwszych praw nowej konstytucji było upaństwowienie wszystkich zasobów tych co w ziemi,morzu,powietrzu . Politycy mają być wybierani w drodze konkursów i poparcia społecznego . Człowiek kiedyś parający się polityką jest bezwzględnie wykluczony z możliwości zasiadania w rządzie . I co da radę .
    Czekam na Polskę na te śpiące chochoły ….

  2. Rozbi 03.04.2011 11:44

    Prywatyzacja do przeniesienie wlasnosci w rece prywatne. A Polska “prywatyzacja” do przeniesienie wlasnoci de facto w rece innych rządów. Wystarczy sprawdzić jaka spółka kupuje i kto ma udział większościowy w takiej spółce – w większości jest to skarb jakiegoś obcego Państwa. Wg mnie przepisy powinny byc jasne – zakaz sprzedazy spolkom ktore maja jakikolwiek udzial skarbów państwa, lub spółek pod kontrolą państwa – itp itd. Tytuł artykułu powinien brzmieć “Przepaństwowienie” a nie Prywatyzacja.

    Gdyby firmy trafiały w ręce prywatne to żadna krzywda by nam się nie działa – a tak…

  3. devilan1410 03.04.2011 13:29

    @MamDosc
    Tym sposobem powracają do starego, a nawet bardzo starego systemu, który został niegdyś zniszczony przez demokratyczne banialuki.

  4. Sebek 03.04.2011 15:32

    Proszę rozdawania majątku za bezcen, bez jakiejkolwiek licytacji i w dodatku w ręce obcych państw, a nie prywaciarzy nie nazywać prywatyzacją.

  5. Abyss 03.04.2011 23:38

    Dzięki tym 33mld poparcie się zwiększy, trochę się dorobi na boku, zdobędzie się kolegów zagranicznych i nawet liberałom się zaszkodzi. Żyć nie umierać, a PO nas choćby i potop.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.