Prowokatorzy

Opublikowano: 16.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2991

Cała Polska trzęsie się ze śmiechu lub oburzenia nad naczelniczką Urzędu Skarbowego w Bartoszycach. Otóż jej dwie urzędniczki urządziły sobie prowokację, by złapać i ukarać mechanika jakiegoś nieznaczącego warsztaciku po godzinach pracy.

Prowokatorki przygotowały swoją prowokację profesjonalnie: najpierw podjechały samochodem pod nie pracujący już warsztat. Udawały z powodzeniem dwie biedne, wymagające pomocy, bo nieznające się na mechanice, kobiety. Właściciel warsztatu, zamiast trzasnąć drzwiami im przed nosem, okazał serce, poprosił lub polecił mechanikowi zmianę żarówki (bo o taki drobiazg szło), który wkręcił własną, bo w magazynie podobnej nie było. A kiedy te dwie nadgorliwe urzędniczki zapytały, ile są winne rzucił przez ramię, że 10 złotych, tyle otrzymał i w tej samej chwili panie przeistoczyły się z obiektów pomocy w aparat represji państwa i wypisały mandat w wysokości 500 złotych. Mechanik go nie przyjął, sprawa trafiła do sądu, sąd uznał winę, ale nie ukarał, naczelniczka US się odwołała i dopiero wtedy ktoś uświadomił jej, że kompromituje siebie i urząd, który reprezentuje, więc odstąpiła od dalszej procedury. Sprawa zakończona? Bynajmniej.

W mediach i sieciach społecznościowych wydziwia się nad nadgorliwością funkcjonariuszek US, które łapią na nieznaczących sumach zwykłych, nie nazbyt zasobnych obywateli wykorzystując na dodatek ludzkie odruchy, których niewiele nam po 30 latach panowania tego ustroju zostało. Drwią lub okładają brzydkimi słowami naczelniczkę Urzędu Skarbowego w Bartoszycach. Wyliczają, ile to wszystko kosztowało Skarb Państwa, przerzucają się opłacalnością, niepotrzebnymi wydatkami i marnotrawstwem publicznego grosza. Mnie niepokoi coś innego.

Słownik Języka Polskiego prowokację definiuje na potrzeby opisywanego wydarzenia następująco: „podstępne działanie mające na celu nakłonienie kogoś do określonego postępowania, zwykle szkodliwego dla niego i osób z nim związanych” oraz: „nakłanianie jakiejś osoby do popełnienia przestępstwa w celu doprowadzenia do wszczęcia przeciwko niej postępowania karnego”. Wikipedia dodaje jeszcze: „W Kanadzie prowokację w policji definiuje się jako podjęcie działań poprzez jednostkę policji, które dają szansę przypadkowej jednostce społeczeństwa na popełnienie przestępstwa. Jest to forma testu nazywana Random virtue testing (ang. dosłownie losowe testowanie cnoty)”.

Otóż chcę powiedzieć, co następuje: w dupie mam takie państwo, które działa wobec swoich obywateli w sposób podstępny i w celu nakłonienia go do działania na swoją szkodę. Coś się naszym politykom pozajączkowało w ich, przepraszam za nadużycie, mózgach. Państwo, które losowo testuje moją cnotę, lepiej niech się zajmie macaniem kur, a nie rządzeniem pokaźną grupą ludzi. Nie mam i nie będę miał za grosz zaufania do struktury, której istotą jest karanie i organizowanie prowokacji. W czasach, kiedy wartości miały jeszcze znaczenie, słowo „prowokator” było jedną z bardziej dotkliwych obelg. I jeżeli Polska czyni z tego cnotę już na poziomie małego przygranicznego miasteczka, to można bez ryzyka popełnienia dużego błędu przypuszczać, że takie myślenie jest powszechne wśród urzędników każdego szczebla i każdego urzędu. Jak się zdaje obecna władza jest przekonana, że sformułowaniu, iż państwo polskie to „chuj, dupa i kamieni kupa” powinna przeciwstawić państwo z mordą szpicla, takimż myśleniem i obowiązkowym węszeniem spisków w każdej grupie obywateli. Oczywiście w towarzystwie frazesów o konieczności dumy z takiego tworu.

Dzisiejsze władze nic nie zrozumiały z ostatnich 100 lat, o których tak ładnie i całkowicie bezrefleksyjnie opowiadały z oficjalnych trybun jeszcze parę dni temu.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Zdjęcie: WilliamCho (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

  1. emigrant001 16.11.2018 14:06

    Urzędy skarbowe powstały w latach 90-tych i stały się oazą pracy dla likwidowanych służb inwigilacyjnych. Eks policjanci, eks donosiciele i eks komunistyczne grupy urzędników stały się właścicielami przedsiębiorców i tak to działa do dziś. Rozkułaczanie.

  2. maj cher 16.11.2018 16:26

    To wierzchołek góry lodowej, posadek urzędniczych, jest ponad 30 instytucji,które mogą kontrolować przysłowiową babcię sprzedającą pietruszkę.

  3. MasaKalambura 16.11.2018 16:32

    To bolączka całego Państwa Polskiego. Aparatu. To spuścizna jeszcze z PRL, gdzie wszyscy byli przeciwko aparatowi, a aparat przeciw wszystkim. Widać to w sposobie działania urzędów, policji, sejmu i rządu. Oni staniowią w swoich i naszych oczach oddzielny byt, obóz władzy. Nie jast tak jak w Angli, Niemczech, Francji, gdzie obywatelowi służy urzędnik, bo sam jest obywatelem. Gdzie policjant przyjdzie pomóc, zapyta jak może to zrobić, a nie pierwsze z czym leci to mandat, bo śmiałeś go wezwać. Gdzie urzędniczka ułatwi sprawę, wskaże błąd i podpowie jak go naprawić, a nie wszczyna kontrolę, żeby się wykazać i dopierdziela karę, która niszczy całe firmy. Gdzie ustawodawca ułatwi zrozumienie i wypełnianie prawa, dając współobywatelowi najlepsze możliwe prawo, a nie wyszczególnia ułatwiając coś jednemu a utrudniając całej reszcze, czyniąc gąszcz prawa tak nieprzeniknionym, że tylko prawnicze zespoły są w stanie je znać i ogarniać, a wymaga się przestrzegania go od Kowalskiego po zawodówce i Kowalskiej po podstawówce.

    W telewizji pięknie gadają. Ale mentalnie to wciąż PRL.

  4. maj cher 16.11.2018 16:43

    MasaKalambura – zaręczam Ci z autopsji (nie tylko mentalnie), że gorzej niż w PRL.

  5. MasaKalambura 16.11.2018 17:17

    Bo jeszcze zniekształcona chorym kapitalizmem. A.obecnie doprawiana kasą unijną z ich debilizmami. To by się zgadzało.

  6. Fenix 17.11.2018 05:56

    @Masa prawda. Czas by obywatele w Polsce , zwrócili sobie , przynależne nam prawo władzy stanowienia o sobie. Nikt za nas, o nas ! Ja , władzą obywateli, i wyborem ich stanowimy . Jedno prawo naszym, jednostki w jedności .

  7. Fenix 17.11.2018 07:16

    Temida ślepa , ich bezprawie zniewoleniem niewinnych.
    Jawność służy prawdzie, to prawo mi służy .

  8. Fenix 17.11.2018 08:19

    Obywatele w Polsce ,odbieramy władzę partii !!
    Systemu zmianą ! Ja , głosem na prawo ,służące ludziom w Polsce.
    Ludzie, nie służą. To prawo ludzi, ludziom służy !!!

  9. Fenix 17.11.2018 09:21

    Zawłaszczona władza nie służy ludziom, dzielona władza służy ludziom.
    Ludzie , tu mamy do czynienia z prowokacją US uzurpatorów, jakim prawem? Likwidacja US , ludzi prawem! To się w głowie nie mieści ludzie , jak można dać się zniewolić,oszustów prawu?

  10. Radek 18.11.2018 05:46

    Takie prowokatorki powinny dostać minimum pół roku bezwzględnego wiezienia albo karę coś około 20 tyś PLN na łebka. Niezależnie, czy szefowa ich wysłała, czy same to zorganizowały. Jeżeli szefowa, to jej też powinno się wybić z głowy takie praktyki. Pionek w mafii też ma szefa, a mimo to jego się każe, a nie szefa za np. zabójstwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.