Prowokacja kaliningradzka

Opublikowano: 05.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1074

Scott Ritter jest byłym oficerem wywiadu Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. W latach 1991-1998 służył u boku generała Normana Schwarzkopfa w Zatoce Perskiej podczas operacji Pustynna Burza w Iraku. Nadzorował rozbrojenie broni masowego rażenia jako inspektor ONZ. Później stał się krytykiem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie. Poniższy komentarz jest fragmentem dyskusji przeprowadzonej dla kanału „RealTruthTalk2” na „YouTube” z 1 lipca 2022 r.

Litwa, członek NATO, zorganizowała blokadę transportową do Kaliningradu, jakby to była forma rozrywki. To przecież jest fragment terytorium Rosji, jeśli będą zadzierać z Rosją, to zostaną starci z powierzchni ziemi. Tu nie ma żadnej specjalnej operacji wojskowej, tylko naruszono obszar należący do Rosji, więc blokada dotyczy Rosji. Litwa zachowała się jak smarkacz; będą ją nazywać karłowatą Litwą jeśli się nie opamiętają. Podobnie NATO zreflektowało się, że nie mają powodów do wojny z Rosją. Powtarzam, że w 10 dni zabraknie im nawet amunicji artyleryjskiej, a Rosjanie przetoczą się przez ten teren jak na paradzie, bo nie będziecie mieć artylerii i nie zostanie po was choćby ślad. Rosja odnosi zwycięstwo jedno po drugim i nie jest zainteresowana zawieszeniem ognia. To za sprawą Ukrainy i jej decyzji. Ukraina przestanie istnieć. Podpisanie kontraktu na dostawy broni Ukrainie z Zachodem było równoznaczne z podpisaniem wyroku śmierci na ten kraj. Rosjanie odbiją jeszcze Odessę. Mam jedną wątpliwość: jeśli prezydent Rosji – Władimir Putin, mówi, że jako głowa państwa ma obowiązek bronić każdego obywatela to wiedząc, że do rosyjskiej Odessy przyjechali Ukraińcy z Anglii, czy zostawi mieszkających tam Rosjan narażonych na działalność reżimu nazistowskiego? Na pewno nie. Odessa jako rosyjskie miasto stanie się znów rosyjska, a 500 000 prorosyjskich rozgoryczonych obywateli Naddniestrza nie pozostanie w otoczeniu Ukraińców, Polaków, Mołdawian, Rumunów. Naddniestrze stanie się częścią Rosji.

Żarty z Rosji przez drażnienie sprawą Kaliningradu zostaną ukrócone. Rosja ma dość drwin zamiast poważnego jej traktowania. Zobaczymy to za jakiś czas, bo Rosja nie posyła swoich ludzi na bezsensowną śmierć. To było widoczne na Wyspie Węży. Po co mieliby poświęcać życie swoich ludzi z obrony przeciwlotniczej; skoro sama wyspa nie miała żadnego znaczenia strategicznego, to zabierają się stamtąd. Tak jak postąpili z wyspą, to samo będzie z Odessą – przejmą i już.

Nigdy nie widziałem takiej głupoty w całym swoim życiu. Mówiło się o tym przed szczytem NATO, który powinien był nazywać się gospodarczym. Chodzi o G7. Zebrała się garstka małych służalczych państewek. Od tego widoku słabo się robi jak odgrywają rolę utwierdzających amerykańską hegemonię. Tymczasem już zgodziliśmy się na rezygnację z własnej waluty. Szaleństwo. W ten sposób już włączyli się do systemu odejścia od dolara w rozliczeniach międzynarodowych. To jest dziwactwo, jakiś rzekomy porządek. Ten pokojowy, na powszechnie przyjętych zasadach prawa odszedł w przeszłość. Czego jeszcze dokonał ten sojusz? Formalnie podpisał się na ogólnie przyjętych regułach prawa pod aktem wojny z ONZ-em, chociaż chyba jeszcze sami nie są tego świadomi. Podpisując sformułowanie, że prawo międzynarodowe nie obowiązuje dyktatora amerykańskiego w otoczeniu żałosnych pochlebców z G7, oznacza naszą sromotną klęskę. Koniec wszystkiego. Pozostaje samobójstwo, albo oczekiwanie na wojnę nuklearną, bo stworzyli tak poważną sytuację. Pozostało jedynie odwołanie się do broni jądrowej.

Wielu mówi dziś o przesmyku suwalskim, który jest obszarem oddalonym 80 km od Białorusi (terytorium wokół Suwałk, Augustowa i Sejn łączące Polskę i resztę państw NATO z republikami bałtyckimi, zarazem oddzielające obwód kaliningradzki i Białoruś będącą sojusznikiem Rosji – przypis tłum.). Tu jest granica polsko-litewska. W Rosji mówią, by wysłać żołnierzy dla utworzenia korytarza lądowego. Problem w tym, że łączy się z tym zaangażowanie obszaru Białorusi. Natomiast problem zniknie, jeśli Ruscy przejdą przez Kaliningrad, Litwę, Estonię i Łotwę, tworząc korytarz aż do Petersburga kładąc kres chuligaństwu tych trzech państewek.

Autorstwo: Scott Ritter
Tłumaczenie: Jola
Źródło zagraniczne: YouTube.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

23

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.