Protokół z Kioto został przedłużony do 2020 r.

Opublikowano: 09.12.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 639

Po trwających przez 36 godzin bez przerwy rozmów z udziałem przedstawicieli 195 krajów, pomimo sprzeciwu Rosji, 8 grudnia w Doha w Katarze do 2020 roku przedłużono protokół z Kioto z 1997 roku – jedyny prawnie obowiązujący dokument, mający na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Protokół nie został ratyfikowany przez kraje w największym stopniu przyczyniające się do emisji dwutlenku węgla: USA, Chiny i Indie.

Dyrektor Greenpeace Kumi Naidoo powiedział, że społeczeństwo obywatelskie jest rozczarowane rezultatem rozmów, gdyż limity emisji nie są zbliżone do tych, które wynikają z ustaleń naukowców, a realizowane są głównie interesy producentów ropy naftowej, węgla i gazu.

Ubogie kraje, których rolnictwo ponosi konsekwencje globalnego ocieplenia potrzebują co najmniej dodatkowych 60 mld dolarów do 2015 roku, aby poradzić sobie ze skutkami susz, powodzi, burz i podnoszącego się poziomu morza. Jednak USA i Unia Europejska odmówiły zadeklarowania konkretnych kwot na lata 2013 – 2020, tłumacząc się trudnymi finansowo czasami, w tym wysokim deficytem budżetowym.

Najmniej rozwinięte gospodarczo kraje uzasadniają swoje żądania tym, że kraje wysokorozwinięte przyczyniły się do podniesienia poziomu mórz w wyniku globalnej zmiany klimatu, wywołanej między innymi zanieczyszczeniami atmosfery w erze przemysłowej.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. saal 09.12.2012 23:20

    Męczy mnie już wciskanie kitu o mitycznym Globalnym Ociepleniu. Zgadzam się na zmianę klimatu, co uważam za logiczne. Najgorsze jest wydawanie setek miliardów euro, marnotrawienie, wyrzucanie tych pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.