Protesty we Francji przeciwko koronapsychozie

Opublikowano: 08.08.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2175

Już czwarty weekend z rzędu we Francji trwały protesty potępiające nowe zasady dotyczące paszportu covidowego i towarzyszących przepisów.

W sobotę protestowano w miastach w całej Francji potępiając opresyjne zasady zmuszające pracowników służby zdrowia do zaszczepienia się na COVID-19, a obywateli do posiadania przepustek zdrowotnych.

W Lyonie policja rozproszyła protestujących, gazem łzawiącym.

Protestujący gromadzili się na ulicach Paryża, Nicei, Montpellier i innych miast, pod transparentami z napisami „Nie dla dyktatury” i skandując „Macron, nie chcemy twojej karty zdrowia”.

Ponad 230 000 wzięło udział w protestach w całej Francji, najwięcej w ciągu ostatniego miesiąca, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Wskaźniki szczepień podskoczyły po tym, jak Macron ujawnił w zeszłym miesiącu swoje plany dotyczące przepustek zdrowotnych. Dwie trzecie wszystkich Francuzów otrzymało już jedną dawkę, a 55% jest w pełni zaszczepionych.

Od poniedziałku ludzie będą musieli okazać przepustkę zdrowotną, aby zjeść w restauracji, skorzystać z leczenia w szpitalu lub podróżować pociągiem. Są już potrzebne, aby uzyskać dostęp do basenów, muzeów i klubów nocnych.

Pracownicy służby zdrowia mają czas do 15 września na wykonanie szczepień lub zostaną zawieszeni w czynnościach służbowych.

„Wolałabym nie otrzymywać zapłaty, niż być zmuszona do przyjęcia szczepionki” – powiedziała Reuterowi psychiatra szpitalna Diane Hekking, protestując w Paryżu.

Protestujący we Francji oskarżają Macrona o deptanie ich wolności i nierówne traktowanie obywateli.

Najwyższy organ konstytucyjny Francji orzekł w czwartek, że ustawodawstwo jest zgodne z konstytucją republiki.

W północnym mieście Cambrai prawie każda restauracja i kawiarnia zamknęła swoje drzwi, aby zaprotestować przeciwko wymogom posiadania karty zdrowia.

„Nie jesteśmy przeciwko szczepionce. Jesteśmy przeciwni konieczności sprawdzania naszych klientów” – powiedział kierownik baru Laurent Zanner.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 09.08.2021 03:22

    witajcie 🙂 Ci lekarze i personel medyczny powinni odejść z pracy gremialnie i otworzyc swoją działalność, różne szpitale, przychodnie, gabinety, wizyty domowe. Na pewno będzie wielu pacjentów chętnych na usługi nie sprzedajnych i nie korporacyjnych medyków 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.