Protesty w Quebecu przeciwko godzinie policyjnej

Opublikowano: 09.01.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1114

W Quebecu w Kanadzie zaplanowano kilka protestów przeciwko godzinie policyjnej wprowadzanej dzisiaj od godziny 20.00. Ludzie o 19:30 będą się gromadzić w kilku miejscach, w tym w Montrealu, aby zorganizować marsz, który potrwa do nocy.

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych grupa odpowiedzialna za planowanie zgromadzeń wezwała do zakończenia „stanu wyjątkowego”, pisząc, że sprzeciwiają się „godzinie policyjnej i nadużyciom”.

Sobota to pierwszy dzień nowej polityki dotyczącej godziny policyjnej w Quebecu, ogłoszonej w środę przez prowincję w celu powstrzymania wybuchowego rozprzestrzeniania się COVID-19.

W co najmniej 15 innych miastach prowincji również planowane są w sobotę demonstracje w tym Quebec City, Sherbrooke i Trois-Rivières.

Policja w Montrealu (SPVM) jest świadoma planowanych protestów. Prowincja nadal zezwala na demonstracje, ale muszą odbywać się przed godziną 20:00, a uczestnicy muszą nosić maski. Każdy, kto zostanie złapany na zewnątrz po godzinie 20:00 bez ważnego powodu może zostać ukarany grzywną w wysokości od 1000 do 6000 dol.

Chociaż godzina policyjna obowiązuje w całej prowincji, sposób jej egzekwowania może się różnić w zależności od regionu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o