Protesty w Irlandii przeciwko opłatom za wodę

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 185

Najpierw podatek od internetu na Węgrzech, teraz podatek od wody w Irlandii – w sobotę odbyły się masowe protesty przeciwko opłatom za wodę, jakie zapowiedział rząd. Szacuje się, że w demonstracjach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

Władze Irlandii, które ogłosiły nowy opłatę, były zaskoczone skalą protestów. Mimo złej pogody, w wielu regionach kraju przybyło tysiące osób a na transparentach można było przeczytać między innymi: “Nasze zasoby wody nie są na sprzedaż”, “Woda jest prawem człowieka, nie jest dla zysku” i “Nie ma mowy – nie zapłacimy!”.

Woda w Irlandii dotychczas była bezpłatna, jednak zmian zaczęła domagać się Unia Europejska. Nowe przepisy zostały już zatwierdzone. W przyszłym roku będzie obowiązywać stała opłata za wodę a w 2016 roku w zależności od zużycia. Niektórzy uważają, że masowe protesty mogą zmusić rząd do opóźnienia swoich planów lub nawet wycofania się z nich.

Autor: John Moll
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Niccolo
Użytkownik

Powinni zrobić protest o odejście z UE. My z resztą też, jak i cała Europa.

jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Przykręcania śruby ciąg dalszy…

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

@Niccolo
Po raz nie wiadomo który powtarzam.
Z UE NIE MOŻNA ODEJŚĆ!
—-

Tak ogólnie to ta woda im sama się robi że jest “za darmo” czy płacą za nią wszyscy podatnicy bez względu na zużycie.

Niccolo
Użytkownik

@MilleniumWinter
Możesz wyjaśnić, dlaczego nie można odejść? Nie czytam wszystkich twoich komentarzy, więc się nie oburzaj.