Protesty w Irlandii przeciwko opłatom za wodę

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 423

Najpierw podatek od internetu na Węgrzech, teraz podatek od wody w Irlandii – w sobotę odbyły się masowe protesty przeciwko opłatom za wodę, jakie zapowiedział rząd. Szacuje się, że w demonstracjach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

Władze Irlandii, które ogłosiły nowy opłatę, były zaskoczone skalą protestów. Mimo złej pogody, w wielu regionach kraju przybyło tysiące osób a na transparentach można było przeczytać między innymi: “Nasze zasoby wody nie są na sprzedaż”, “Woda jest prawem człowieka, nie jest dla zysku” i “Nie ma mowy – nie zapłacimy!”.

Woda w Irlandii dotychczas była bezpłatna, jednak zmian zaczęła domagać się Unia Europejska. Nowe przepisy zostały już zatwierdzone. W przyszłym roku będzie obowiązywać stała opłata za wodę a w 2016 roku w zależności od zużycia. Niektórzy uważają, że masowe protesty mogą zmusić rząd do opóźnienia swoich planów lub nawet wycofania się z nich.

Autor: John Moll
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Niccolo 03.11.2014 13:18

  Powinni zrobić protest o odejście z UE. My z resztą też, jak i cała Europa.

 2. jarchmiel 03.11.2014 18:08

  Przykręcania śruby ciąg dalszy…

 3. MilleniumWinter 04.11.2014 06:28

  @Niccolo
  Po raz nie wiadomo który powtarzam.
  Z UE NIE MOŻNA ODEJŚĆ!
  —-

  Tak ogólnie to ta woda im sama się robi że jest “za darmo” czy płacą za nią wszyscy podatnicy bez względu na zużycie.

 4. Niccolo 08.11.2014 12:26

  @MilleniumWinter
  Możesz wyjaśnić, dlaczego nie można odejść? Nie czytam wszystkich twoich komentarzy, więc się nie oburzaj.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.