Protesty przeciwko lokalnym władzom

Opublikowano: 17.02.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 325

IRAK. W mieście Kut w południowoirackiej prowincji Wasit doszło do zamieszek. 2000 osób protestowało pod siedzibą lokalnych władz przeciwko niskiej jakości świadczonych usług komunalnych.

Demonstranci domagali się ustąpienia lokalnego gubernatora Latifa Hamad al-Tarfy. Przynieśli ze sobą transparenty z hasłami odnoszącymi się do dramatycznych niedoborów prądu i wody nękających Irakijczyków. Budynki władz, łącznie z rezydencją gubernatora zostały obrzucone kamieniami i podpalone.

Trzy osoby zginęły, a wiele zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych jest 16-latek, którego kula trafiła w klatkę piersiową. Obrażenia odnieśli zarówno cywile, jak i 15 policjantów.

Urzędnicy twierdzą, że wojsko i policja strzelały w powietrze próbując odstraszyć protestujących. Za śmierć demonstrantów są ich zdaniem odpowiedzialni pracownicy prywatnej firmy ochroniarskiej wynajętej przez radę miasta, którzy strzelali do tłumu.

Opracowanie: Maria Skóra
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.