Protesty przeciw likwidacji religijnych zwolnień ze szczepień

Opublikowano: 14.01.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1519

Projekt ustawy w New Jersey, mający na celu zniesienie religijnych zwolnień ze szczepień, nie uzyskał wystarczającej liczby głosów, gdy sesja legislacyjna dobiegła końca.

Poprzedni tydzień rekordowych protestów przeciwko ustawie w budynku stanu New Jersey przeciągnął się do poniedziałku, gdy wielotysięczny tłum zgromadził się przed budynkiem. Nieprzerwane śpiewanie, okrzyki i syreny protestujących można było usłyszeć w trakcie obrad Zgromadzenia i Senatu przez cały dzień.

Kilku członków parlamentu stanu New Jersey rozmawiało z protestującymi na zewnątrz, aby zasygnalizować solidarność w wysiłkach na rzecz pokonania ustawy. Republikański senator Mike Testa dwukrotnie przemawiał do tłumu: „Ten [projekt ustawy] nie dotyczy zdrowia publicznego. Teraz to wiemy”.

Demokraci zabezpieczyli kluczowy 21 głos przed czterema dniami, zgadzając się na kompromis z republikańskim senatorem Declanem O’Scanlonem. O’scanlon był jednym z atutów w grudniu, kiedy głosowanie nad ustawą zostało odłożone na później w obliczu masowych protestów przed świętami. Kompromis zezwalał uczniom prywatnych niepublicznych szkół na opcję zwolnienia religijnego.

Wielu postrzegało ustawę jako ingerencję w prawa obywatelskie, kwestię segregacji i religii.

Punkt zwrotny nastąpił w zeszłym tygodniu, kiedy prezydent Senatu w New Jersey i autor ustawy, Stephen Sweeney, wypowiedzieli się, argumentując, że szczepionki nie zawierają DNA abortowanego płodu – ważny punkt dla wielu osób o różnych przekonaniach i praktykowanych religiach. W rzeczywistości aktualny zalecany harmonogram szczepień naraża dzieci na częstszy kontakt z ludzkim DNA z aborcji, niż w jakimkolwiek innym okresie historii.

W protestach wzięli udział też Polacy żyjący w USA.

Udało się odsunąć widmo zaostrzenia niesprawiedliwego prawa.

Media mainsteramowe przemilczały protest.

Źródło: StopNOP.com.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.