Protestujący w Wilnie zażądali dymisji rządu Litwy

Opublikowano: 11.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1926

Według portalu „Sputnik Litwa” protestujący w Wilnie przeciwko planowanym ograniczeniom dla osób niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi wezwali prezydenta Gitanasa Nausedę do wyrażenia wotum nieufności wobec rządu i zdymisjonowania go.

https://www.youtube.com/watch?v=gORG-CemDmo

„Protestujący zaczęli gromadzić się na placu przed budynkiem parlamentu od rana, niektórzy przybyli z innych miejscowości. Według protestującego, prezentera telewizji litewskiej i polityka Kristupasa Krivickasa, kilka minut po rozpoczęciu protestu pojawiło się „ponad 20 tysięcy” ludzi na placu i ludzie nadal się schodzą” – głosi wiadomość.

https://www.youtube.com/watch?v=kK1KBxt11oE

„Protestujący skandowali „Wstyd!”, „Sejm, won!”, „Gang Landsbergisa, won!” i inne hasła. Ponadto zgromadzeni odpalali race dymne i dźwiękowe. Po południu protestujący zaczęli budować żywy łańcuch wokół budynku parlamentu i wzywali do dymisji posłów i rządu, skandując „Won z Sejmu, wstyd, wstyd, wstyd!”. Ponadto uczestnicy naruszyli ustaloną odległość 75 metrów od budynku parlamentu” – podaje „Sputnik Litwa”.

https://www.youtube.com/watch?v=1b7Mw4seNqI

Wprowadzona na Litwie kwarantanna z powodu koronawirusa została odwołana na początku lipca. Jednocześnie władze nie wykluczyły nowych środków ograniczających. Teraz w republice panuje stan nadzwyczajny.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 11.08.2021 11:03

    Litwo Ojczyzno moją tyś jesteś jak zdrowie i covid o tobie się dowie. No i dobrze wladza w ręce ludu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.