Protestujący przeciwko cenom energii „wrogami państwa”

Opublikowano: 20.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1306

Nadrenia Północna – Westfalia przygotowuje się na ewentualne protesty związane z rosnącymi cenami energii i paliwa. Niemiecki land dozbraja tym samym miejscową policję, a jego minister spraw wewnętrznych Herbert Reul ostrzega przed „nowymi wrogami państwa”, którymi mają być potencjalni demonstranci.

Polityk Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) przyznał, że policja w Nadrenii Północnej – Westfalii już przygotowuje się na protesty związane z rosnącymi cenami energii. Władze landu spodziewają się, że do największych demonstracji może dojść w okresie zimowym, gdy niektóre osoby może w ogóle nie być stać na ogrzanie się.

Jednym z elementów przygotowań do protestów jest wzmocnienie posterunków policyjnych. Otrzymały one już dodatkowe telefony satelitarne oraz zapasy paliwa awaryjnego. Policja w ten sposób ma być zabezpieczona przed ewentualnymi przerwami w dostawach prądu.

Reul nie ukrywa jednocześnie, że wraz z władzami swojego landu jest przygotowany na siłowe tłumienie protestów. Potencjalnych demonstrantów nazywa już teraz „nowymi wrogami państwa”, zarzucając im wcześniejsze uczestnictwo w manifestacjach przeciwko lockdownom i szczepieniom przeciwko koronawirusowi.

Szef resortu spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej – Westfalii zalecił ponadto służbom, aby „miały otwarte oczy i uszy” także w sieci internetowej. Działacz chadecji zwrócił uwagę zwłaszcza na Telegram i Messengera, bo własnie za ich pośrednictwem mogą skrzykiwać się demonstranci.

Pod koniec lipca do kwestii potencjalnych protestów odniosła się federalna minister spraw wewnętrznych. Nancy Faeser zadeklarowała wówczas pełną gotowość służb na manifestacje w sezonie grzewczym, ostrzegając Niemców przed przyłączaniem się do podobnych wydarzeń.

Na podstawie: n-tv.de, jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

14

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.