Protestują przeciwko nowej ustawie medialnej

Opublikowano: 02.01.2016 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 466

Jak poinformowały polskie media, dyrektorzy Telewizji Polskiej podali się do dymisji.

31 grudnia Senat RP zatwierdził bez poprawek nowelizację ustawę o radiofonii i telewizji. Zakłada ona m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych oraz powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu „do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych”.

Po przyjęciu ustawy medialnej dyrektorzy Telewizji Polskiej podali się do dymisji. Z zajmowanych stanowisk zrezygnowali: Piotr Radziszewski, szef TVP 1, Jerzy Kapuściński – TVP 2, Katarzyna Janowska – TVP Kultura i Tomasz Sygut – Telewizyjna Agencja Informacyjna.

Od 1 stycznia przeciwko nowej ustawie protestują również dziennikarze Radiowej Jedynki. Program I Polskiego Radia emituje o każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z hymnem Unii Europejskiej.

“Emitując o pełnych godzinach Hymn Polski i Hymn Europy zamierzamy zwrócić uwagę naszych słuchaczy oraz opinii publicznej na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach publicznych, które wprowadza wchodząca w życie nowelizacja ustawy medialnej” – wyjaśnił redaktor naczelny Jedynki Kamil Dąbrowa, którego cytują polskie media.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Wadera 02.01.2016 09:56
 2. agama 02.01.2016 15:14
 3. balcer 02.01.2016 21:03

  To teraz w mediach głównego nurtu będą skrejnie różne przekazy – widzowie TVN i Polsat będą mieli inne informacje niż ci ogladajacy TVP. Ilu będzie ogladało wszystkie wiadomości od 18.50 do 20.00?
  Możliwe, że wielu, bo średnia krajowa oglądania TV w Polsce to jakieś 3h dziennie.Ciekaw jestem ilu ten sprzeczny przekaz da coś do myślenia?
  Tu na Wolnemedia.net też przekaz bywa diametralnie różny, np. miedzy Strajk.eu i Mises.pl, ale tu można urządzić sobie zgadywankę, czy po treści artykułu odgadnę jakie będzie źródło ?Oglądacze TV nie maja takiej możliwości i dlatego WM są górą!

 4. maciek 02.01.2016 22:47

  fakt, że na WM można się więcej dowiedzieć i trzeba więcej ruszać głową. Proponuję na WM zrobić przegląd ogólnopolskich kanałów TV.
  😀

 5. Szaman 03.01.2016 12:20

  Emitując o pełnych godzinach Hymn Polski i Hymn Europy zamierzamy zwrócić uwagę naszych słuchaczy oraz opinii publicznej na zagrożenie pluralizmu

  Interesujące bo zawsze myślałem że pluralizm to takie zjawisko gdy RÓŻNE grupy mają prawo do wygłaszania opinii a nie tylko pro zachodnie i pro europejskie 😛

  Ciekawe dlaczego nie puszczają tego razem z hymnem Rosji, Chin, USA, Brazylii, Pieśnią indian chopi czy też Korei 😛

  Ciekawa ta nowa forma “pluralizmu” w której owo pojęcie obejmuje jedynie racje wygłaszane przez JEDEN twór polityczny jakim jest unia europejska 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.