Protest Ukrainy ws. uruchomienia kolei na Krym

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1405

Ukraiński resort spraw zagranicznych skierował notę protestacyjną do Rosji w związku z wizytą na Krymie prezydenta Federacji Rosyjskiej (FR) Władimira Putina i uruchomieniem połączenia kolejowego pomiędzy Rosją a Półwyspem, który Ukraina uważa za okupowany.

Jak zaznacza się w dokumencie, działania Federacji Rosyjskiej związane z budową tzw. Mostu Krymskiego są naruszeniem szeregu porozumień międzynarodowych, w tym m.in. Konwencji o Prawie Morza z 1982 roku, a także porozumień dwustronnych zawartych pomiędzy Rosją a Ukrainą.

„MSZ Ukrainy protestuje przeciwko działaniom FR (…) w związku z otwarciem ruchu kolejowego w części kolejowej tzw. Mostu Krymskiego przez Cieśninę Kerczeńską, jako że strona rosyjska zbudowała go bez zgody Ukrainy i z poważnymi naruszeniami prawa międzynarodowego” – napisano w oświadczeniu MSZ Ukrainy.

Tzw. Most Krymski został otwarty w maju 2018 roku. Łączy terytorium Federacji Rosyjskiej (Kraj Krasnodarski) oraz anektowanego w 2014 roku Półwyspu Krymskiego.

Na podstawie: MFA.gov.ua
Źródło: PolUkr.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik

Jeśli kogoś Krym interesuje … wszelkie realne informacje znajdzie tu: https://www.youtube.com/watch?v=ZFunccG_C7E a w komentarzach pod filmem znajdują się super podsumowania. Wystarczy nawet minuta oglądania tego filmu by coś zacząć zrozumieć. “Miejmy nadzieję, że ci wszyscy ukraince nie uciekną do nas.”