Protest rolników w Brukseli

Opublikowano: 09.09.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 262

Producenci warzyw, mleka i wieprzowiny zablokowali okolice ronda Schumana. Domagali się wprowadzenia mechanizmów kryzysowych, niwelujących skutki kataklizmów – w tym wypadku suszy.

Udział w proteście zadeklarowało 4 tys. osób. Akcja była międzynarodowa, wzięła w niej udział również polska delegacja rolników. Wyszedł do nich minister Sawicki. W budynku Komisji Europejskiej trwało bowiem spotkanie ministrów rolnictwa krajów wspólnoty. Protestujący rolnicy przyjechali na traktorach, przywieźli transparenty, siano i naturalnej wielkości plastikowe krowy.

Domagali się przywrócenia kwot podobnych do mlecznych – zlikwidowanych w zeszłym roku. W Wyniku rosyjskiego embarga na mięso, braku kwot na mleko oraz spadku importu z Chin najmocniej ucierpieli producenci właśnie mleka i wieprzowiny. Do tego doszły skutki suszy, które przyczyniły się do strat u producentów owoców i warzyw.

Protestujący chcą, aby KE wprowadziła odpowiednie rozwiązania kryzysowe, niwelujące skutki nieprzewidzianych kryzysów. Producenci wieprzowiny chcą przyspieszenia rozmów z Rosją w sprawie zniesienia embarga z 2014 r., spowodowanego afrykańskim pomorem świń na terenie Litwy, Łotwy i Polski; producenci mleka chcą powrotu kwot i zablokowania nadprodukcji. Komisja nie ma jednak pomysłu na nowe rozwiązania. Urzędnicy stanowczo zapowiadają, że powrotu do kwot nie będzie. Popiera ich minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt, który stwierdził, że rynków zbytu mleka szukać należy dalej, poza Europą. Komisja rozważa jednak interwencyjny skup mleka w proszku oraz masła.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

No, noo…! Socjalizm dzielnie walczy z problemami… :)

Nihil novi svb Sole.