Protest przeciwko zmianom w prawie pracy

Opublikowano: 13.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 508

WĘGRY. Jak informują na stronach internetowych dziennik “Népszabadság” i tygodnik “HVG”, 12 września w Budapeszcie 1000-1500 osób protestowało przeciwko planowanym zmianom w przepisach prawa pracy, które – zdaniem związkowców – bardzo pogorszą sytuację pracowników. Zebrani – miedzy innymi maszyniści, kierowcy autobusów i pracownicy uniwersyteccy – trzymając się za ręce stworzyli łańcuch wokół parlamentu w Budapeszcie, który w poniedziałek rozpoczął jesienną sesję. Przekazali też parlamentarzystom petycję, w której apelują o odpowiedzialne rządzenie i rozpoczęcie rozmów.

Zdaniem związkowców planowane przez rząd premiera Viktora Orbána zmiany w przepisach spowodują spadek wynagrodzeń przy wzroście czasu pracy i osłabią ochronę pracowniczą. Protestujący domagają się też przywrócenia spotkań komisji trójstronnej, bez której – ich zdaniem – nie ma forum do dyskusji. Demonstrację zwołały cztery duże związki zawodowe. Na transparentach można było przeczytać m.in.: “Nie będziemy niewolnikami. Orbán – wynocha!” i “Nie pozwolimy, by decydowano o nas bez nas!”.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. Sebek 13.09.2011 23:18

    Co za bezczelne typy. Co ma oznaczać to: „Nie pozwolimy, by decydowano o nas bez nas!”. ???

    Skoro tak się trzymają tego hasła to czemu pozwalają na kradzież jaką jest redystrybucja dóbr? Toż to właśnie jest decydowanie o nas bez nas. Kradną moje pieniądze bez mojej zgody. Czemu to im nie przeszkadza?

  2. edek 14.09.2011 07:12

    Kto ci płaci? Za takie wypowiedzi?

  3. CD 14.09.2011 10:12

    Ile jeszcze potrzeba czasu, żeby ludzie zrozumieli, że stosunek pracy to umowa pomiędzy 2 stronami – pracownikiem a pracodawcą. Niestety politykom zależy, żebyśmy myśleli, że oni są tutaj potrzebni do tego, żeby pilnować interesu każdej ze stron. A jak pilnują – chyba wszyscy widzimy. Bezrobocie wysokie, płaca niska.

  4. edek 14.09.2011 16:17

    @CD jakby nie było prawa pracy to niby jak sobie wyobrażasz płace i warunki pracy? Czy to tak trudne do ogarnięcia?

  5. edek 14.09.2011 20:36

    Prawo powinno regulować tylko niezbędne dziedziny. Prawo pracy do nich należy niestety.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.