Protest przeciwko Chevronowi nie interesuje władz

Opublikowano: 17.06.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 749

Protest w Żurawlowie przeciwko rozpoczęciu przez firmę Chevron inwestycji związanej z budową wiertni gazu łupkowego, o którym pisałam tydzień temu, trwa już trzynasty dzień. Konflikt jest tak samo daleki od rozwiązania jak pierwszego dnia. Mieszkańcy otrzymują wspaniałe międzynarodowe wsparcie – odwiedzili ich dziennikarze z Francji, Czech, Rumunii. Jose Bove – francuski euro deputowany wysłał list poparcia. Pod petycją przeciw bezprawnym działaniom firmy Chevron podpisują się ludzie z całego świata. Tymczasem wszystkie najważniejsze media w Polsce milczą, nie odwiedził Żurawlowa żaden polityk, przedstawiciele samorządu – od wójta po marszałka – nawet nie próbują interweniować.

Policja – jak przystało na „stróżów porządku” – czuwa. Kilka dni temu 46 protestujących otrzymało z komendy zamojskiej wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanych. O co podejrzanych!? O to, że w dniu 3,4,5 czerwca wbrew żądaniu osób uprawnionych nie opuścili pola wydzierżawionego przez firmę CHEVRON oraz, że w dniu 3 czerwca “samowolnie użyli materiałów budowlanych” stanowiących własność firmy Chevron (chodzi o to, że protestujący umieszczali z powrotem na ciężarówce firmy budowlanej, wynajętej przez koncern, słupki do budowy płotu mającego otaczać teren przyszłej wiertni). Tak poważne przewinienia wymagają istotnie dogłębnego, bezzwłocznego zbadania…

Kolejnym absurdalnym działaniem policjantów było to, że próbowali nakłonić Lecha Kowalskiego, reżysera z brytyjskim paszportem, który prowadzi dokumentację filmową protestu, aby udał się z nimi na posterunek celem „zabezpieczenia materiału dowodowego”, jakimi są jego filmy. Oczywiście nie mieli prawa wysuwać takich żądań.

Trudno zrozumieć to, co się dzieje. Obojętność mediów, milczenie władz na wszystkich szczeblach, nękanie protestujących przez policję… Czyżby strategia działania koncernów wydobywczych i polskiego rządu nie przewidziała sytuacji w której, lokalnym społecznościom nie spodobają się plany ryzykownych inwestycji przy ich domach?

Autor: Anna Dyl-Schmelcer
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. -chris 17.06.2013 09:54

  Zdaje się, że i obóz patriotyczny nie zajmie stanowiska w tej sprawie.
  Ponieważ uważa gaz łupkowy za antidotum na gaz rosyjski (i jego ceny).
  Z drugiej strony nie bez przyczyny “nic się nie dzieje” w sprawie łupków w Polsce. Lobby działa.

 2. dona 17.06.2013 10:47

  Kto miałby zajmować stanowisko? Przecież nikomu z “władz, partii, urzędników, służb” nie zależy na ludziach i otaczającej ich jakości ziemi oraz wody, tylko na pieniądzach. Policjanci dostają pensje od włodarzy i wykonują ich polecenia, partie decydują który urzędnik dostanie jakie stanowisko, a ten podległe okoliczne stanowiska obstawia swoją rodziną i znajomymi. Partie reż siedzą w kieszeniach, co szczególnie dobitnie widać było po głosowaniu nad ustawą o obrocie nasionami (otwarcie tylnych drzwi dla GMO). Taka finansowa piramidka, gdzie na każdym poziomie, jak tylko zapłacą, to każdy jeden pionek chwyta piłę i piłuje gałąź na której wszyscy siedzą. Coś jak pasożyty w organizmie żywiciela, mnożą się i pasożytują, aż… i tu są dwie opcje 1. organizm zmobilizuje siły i pozbędzie się pasożyta lub 2. zostanie wyeksploatowany, kończąc egzystencję razem z durnym pasożytem, który był tak ślepy i zachłanny, że nie przewidział takiego końca… Organizm – społeczeństwo ma jeszcze wybór, pasożyt – skorumpowani, pazerni, wybrakowani ludzie – w obu opcjach się skończą.

 3. Yum 17.06.2013 11:09

  myśle, że jedyne co mogłoby w jakikolwiek sposób zwrócić uwagę wŁADZY to ogólnopolski bezterminowy strajk wszystkich ludzi ze wszystkich branży – oprócz policji oczywiście bo psy same myśleć nie potrafią i tylko wykonują polecenia.

 4. przemex 17.06.2013 18:28

  Przecież żadne media nie powiedzą o niczym na co nie mają przyzwolenia partii.

  Ilu z Was słyszało o samopodpaleniu się człowieka przed kancelarią premiera 12.06.2013 ???

  https://www.youtube.com/watch?v=gLVuTQ3wWOQ

 5. Pan Coito 23.06.2013 05:09

  BRAWOOOO !!!! Ludzie!!!! Dziękujemy Wam!!!! nareszcie jakis akt Czlowieczeństwa, dawnej, zapomnianej, podeptanej przez wrogów Polski – Solidarności w tym morzu Qu…estwa i Szamba w którym zatopiono nasz kraj.
  J E S T E Ś C I E – P I Ę K N I !!!!
  Ratujecie Polskę
  Ratujecie Świat
  Ratujecie Prawdę
  Dziś Źródło Prawdy – bije w Żurawlowie, Rogowie, Szczelatynie, Siedliskach, Czartorii
  Mieszka, rodzi się w sercach ludzi, którzy pracują i mądrość swą czerpia z ziemi, wody, nieba i gwiazd (bo są rolnikami), rozumieja, jak nikt- prawa zycia i śmierci, ofiary i wznoszenia plonu, jak nikt – znaja smak prawdziwej pracy, wysiłku i wiedzą, że Ziemi i Wody – NIE DA SIĘ OSZUKAĆ. Można ją stymulować nawozami i rolniczą chemią, ale wiedzą, ze potraktowana wielką Petro-Chemią, benzenem, toluenem, setkami znanych NEUROTOKSYN, KANCEROGENÓW, MUTAGENÓW jak i całym morzem nieznanych trucizn ( bo koncerny nie ujawniaja wszystkich substancji, a KTO im CO udowodni?) związanych z wydobywaniem gazu łupkowego i technologią Frackingu – – ziemia ta i woda – umrze na zawsze.

  Politycy, dziennikarze, urzednicy i ministrowie spędzający swe życie i tuczący swe kariery w Warszawie – mądrość swą czerpią z zupełnie innych źródeł.
  Ziemia, ziemska woda to dla nich pojęcia abstrakcyjne, nie istniejące.
  Jeśli Tęcza to nie ten prawdziwy cud – nieba , słońca i wody, a raczej kolor flagi, pod która maszerują nieszczęśliwe istoty, im bardziej pogrążone w kolorze, no, powiedzmy litościwie – czekolady, tym bardzie tęskniące do kolorów prawdziwej tęczy.

  A więc nasi politycy, urzednicy ,decydenci istoty zrodzone i umierające w miejskim labiryncie czerpia swą mądrość nie z ziemi, wody, nieba i naturalnych, na takiej wsi – gołym okiem widocznyh Wiecznych i Niezmiennych Praw Natury, a z – pisanych przez człowieka Ksiąg Miasta: z ciszy gabinetowych rozmów, z „telefonów z góry”, z tysiąca rodzajów szeptów, intryg, układów, międzypartyjnych handelków, z rad spin – doktorów, z niezliczonej ilości podchodów, kłamstw malych i dużych, ”, z mód zalecanych przez głupawych celebrytów, którzy sami są na usługach tej prawdziwej, tyle że schowanej za kulisami – władzy, czerpią swa mądrość z imprez na których mieszają się w jedno: pieniądze, prostytutki płci obojga, narkotyki i załatwianie biznesow, no i z niewysychajacej rzeki łapówek, o których śni i marzy – niejeden obsiadujący urzedy i trzymający ważne pieczątki w swoim biurku – porządny, miejski, stołeczny w dodatku! karierowicz
  .
  Mądrość swą czerpią z kilkudniowych „integracyjnych imprez korporacyjnych”, w Zakopanem lub na Seszelach, na które to integracje jakże często – zabronione jest przybywanie z mężem lub żoną, bo: jak i integracja to integracja i to Korporacja ma być Twym pierwszym Domem, Kochanką i Bogiem ,a przynajmniej – kolega/ koleżanka z Korporacji, a nie Dom i Rodzina.
  Mądrość swa czerpia z doświadczeń wspinających się po szczeblach kariery kolegów, którzy „ nie maja przesądów” i rozumieja, że jeżeli szef dzialu jest gejem, to nie ma co robić ceregieli z własnej d…y i oglądać się na jakieś drobnomieszczańskie resentymenty.

  Potem wiec zasilają gabinety lekarskie, bo zostali zaopatrzeni na resztę życia w pamiątki owych wycieczek integracyjnych, w postaci wirusa żółtaczki czy jeszcze bardziej modnego virusa HIV.

  Wpuszczeni w kanaly i złote klatki kredytów, wyścigu szczurów, obligującej ludzi nowoczesnych – niekończącej się konsumpcji, nowych aut, gadżetow, willi i wszelkich innych oznak sukcesu – tuptają, tuptają, coraz prędzej kręca nożynkami w tym kieraciku dla ludzkich chomików i nie potrafia powiedziec, NIE, kiedy ich szef, lub nawet zwykła plotka korytarzowa glosi, że Należy Popełnić Zbiorowe Samobójstwo. Wierza, że jak się nie wyłamią – spotka ich korporacyjna nagroda, premia i znów wyjadą na Seszele.

  Takie to twory człekopodbne( ale tylko z kształtu) – zarządzają potem firmami, korporacjami, urzędami, państwami. Wystepują w TV i myślą, ze zrobili karierę
  Czy ci ludzie pojmuja co to znaczy : Z I E M I A i W O D A ?
  Oni tylko, co najwyżej, czytali o tym w książkach!
  Lokatorzy swych szczurzych miejskich klitek, zwanych apartamentami ( niewolnik kolonialny lubi takie długie, z obca brzmiące slowa), za które spłacają kredyt Systemowi do końca swych dni,
  Być może niektórzy z nich nigdy nawet nie stanęli goła stopą na prawdziwej ziemi, co najwyżej poznali dotyk asfaltu, gdy po kolejnym raucie w ministerstwie lub na evencie zorganizowanym przez goszczące w Polsce Chevrony, Marathony etc, nabawiwszy się odciskow ( bo but wloski nowo zakupiony!) – zzuli owe buciki i na bosaka wędrowli do podstawionej pod Mariottem lub innym Sheratonem taksówki.

  Żalosne kacyki neokolonializmu, podsikujace swe niewolnicze podbrzusza ( ale odziane w gatki od Armatniego) – na znak psiego poddaństwa wobec dawców łask i karier: przedstawicieli metropolii i miedzynarodowego kapitału. lub choć swych przełożonych w resorcie. Caly ich kontakt z „naturą” to własnie ten ich własny, psi mocz. Najtrwalsza złota odznaka na ich włoskich garniturkach

  Jestem pewien, że wielu z nich nie rozumie, że Woda bierze się z ziemi i gdy ta zostanie zatruta nawet 100km od Warszawy, to prędzej czy później Trucizna dopłynie do ich wlasnych kranów czy studzienek oligoceńskich, znajdzie się w kupowanej przez nich „ wodzie butelkowanej”. Wielu z nich zapewne w ogóle sądzi, że Woda produkowana jest własnie w automatach do napojów albo może w jakichś fabrykach napojów?

  W swych ptasich ( za przeproszeniem ptaków) móżdząkch – nie widzą, że Skażenia na Lubelszczyźnie, czy w odległej o sto kilkadziesiąt km od Wwy Markowoli, a nawet w całkiem już podstołecznym Jadowie ( którą zarzadza prawdziwy Jas Fasola, przeczytajcie wywiad wójta Jadowa w sprawie łupek, ha ha! http://www.zyciepw.pl/gaz-lupkowy-w-jadowie – podobno Księga Guinnessa już zamówiła caly rozdzial w Polish Jokes na ten wywiad, ale to jest najlepszy Dowód na Tragicznie KRYMINALNA DEZINFORMACJE lobby pro-łupkowego w Polsce i za to w przyszłości odpowiedzialni za to ludzie będą – o d p o w i a d a ć ! nie ,myślcie sobie! ), a więc chłopczyki – karierowczyki we wloskich bucikach nie pojmuja, że te wszystkie niby odległe Skażenia MAJĄ ŚCISŁY ZWĄZEK ze stanem wody, którą sami spożywają. I będą spożywać!
  Nie pojmuja, że Ziemia to Jeden Wielki Organizm i wszystko jest w niej i nad nią P O Ł Ą C Z O N E , a zwłaszcza WODA, która kraży w Ziemi i atmosferze dokładnie tak, jak w ciele człowieka krąży KREW.
  Już nawet Leonardo da Vinci powiedział, że „Woda to jest Ziemska Krew”

  A więc nie pojmuja, że Fracking dla Ziemi jest dokładnie tym czym HIV dla ludzkiej krwi. Raz wszczepiony zostaje już we krwi NA ZAWSZE.
  Analogicznie trucizny wszczepione ziemi przez Fracking, wszczepione na potężnych , rozległych terenach ( tylko wtedy wydobywanie gazu z łupków jest opłacalne) to Zarażanie ziemi ( tej z małej i wielkie litery) – śmiertelnym dla niej i dla wody – w i r u s e m . Wirusem Frackingu. N I E Z B Y W A L N Y M !!!
  D O Ż Y W O T N I M ?!
  Czy chłopczyki z warszawki pojmują slowo D O Ż Y W O T N Y ?!
  Czy rozumieja frazę : D O Ż Y W O T N E – S K A Ż E N I E ?!

  To d l a t e g o – miliony ludzi na naszej planecie Idą dzis w wielkim AntyŁupkowym pochodzie z okrzykiem NO FRACKING! Albo – STOP FRACKING. Wejdźcie sobie na googlach na haslo NO FRACKING. Otrzymacie 90 mln adresów. Owa Krucjata AntyŁupkowa idzie od USA, przez cala Europe, po RPA i Australię!
  Oczywiście, te miliony farmerów, gospodyń domowych, naukowców, studentow, artystów i po prosu – zwykłych obywateli krzyczących dzis NO FRACKING !!! – jak Ziemia długa i szeroka to wszystko Gasprom! Wszyscy oni sa agentami Gaspromu!

  Tak, tak, wiemy, panie Kaczyński, ( bo to ON głównie w Polsce, mimo ze niby jest Opozycją rządu Tuska //bynajmniej przecież nie świętego w kwestii łupek// , to Kaczyński i PIS lansują dzis najgorliwiej //oddawszy wprzódy w 2006r Amerykanom jako Pierwsi – – bezprzetargowo i Za DARMO, za 1% wartości złóz Koncesje na polskie łupki, jak wygadali się sami jankesi ‘ „najtaniej na świecie”//, a więc to Oni – Kaczyński i PIS najgłośniej dziś krzyczą, że jakiekolwiek wątpliwości i nawet już same pytania o ryzyko skażeń to „dzielo Gaspromu”), zatem – wiemy, panie Kaczyński, że ani chybi, te dziesiatki milionow ludzi na całym świecie… wszyscy oni są przekupieni przez Gasprom i…no, co tam mamy jeszcze w biurku? Aaaa…no! – lobby atomowe, wiatrakowe, rzeczne . W RPA to pewnie jakieś lobby diamentowe? A w Australii – kangurze?

  Cóz, można powiedzieć: jeśli chłopaczkowie – gŁupkowie chcą być TRUCI , niech będą. JEST w tym jakas sprawiedliwość Tyle, że przy okazji zostanie zatruta cala ziemia i woda, nie tylko dla owych głupków pozbawionych wyobraźni lub zwyczajnie i banalnie – oślepionych wizją szybkiego Zysku, ale i dla tysięcy, milionów innych, niewinnych ludzi, za których to Oni , G-łupkowie Warszawscy podejmuja decyzje.
  Tak więc , patrząc z lotu ptaka na polską ziemię, widac wyraźn ie, że na Lubelszczyźnie, na Kaszubach ( gdzie tez trwa protest anty-Lupkowy) bije Źródlo Czystej (jeszcze ) Wody, Źródło P R A W D Y, rosna Piękni Ludzie. Rycerstwo z Giewontu

  W Warszawie bije …wybija Wielkie Szambo… Smród, przeraźliwy smród Kunktatorstwa, Tchórzostwa i Korupcji, wielkiej i malej Zdrady.
  Tak, Wielki Fetor przenika to miasto,
  Podstepnie Zdradzone, zamordowane w 1944, a dzis – opanowane do cna przez tych samych Łotrów i Geszefciarzy

 6. szczerbek 23.06.2013 21:24

  Tak więc – sprzedali NAD NASZYMI GŁOWAMI, bez naszej wiedzy, bez najmniejszych konsultacji ze społeczeństwem, z nami – nasze złoża, ziemie, wode, nas samych – prywatnym , komercyjnym , obcym koncernom. SPRZEDALI nas i WSZYSTKO, CO NASZE jakby to byla ICH PRYWATNA WLASNOŚĆ. Brak słow dla wyrażenia rozmiaru i podłości tej uzurpacji.
  Czegos takiego jeszcze w historii Polski NIE BYLO
  Nazywają w dodatku ów paserski , brudny handel skutkujący Totalną Utratą przez milionów Polaków ich, zdawaloby sie, niezbywalnej Wlasności ( wlasności samych ZŁÓŻ, ZIEMI/ Przymusowe Wywłaszczenia Polaków na rzecz Obcych Koncesjonariuszy/, WODY, własności podstawowych PRAW CZLOWIEKA), a więc – nazywają w dodatku cynicznie, obłudnie te wszystkie STRATY – Bezpieczeństwem Energetczynym i , uwaga: Wyższym Celem Publicznym.
  Iście diabelski machiawellizm

  Dziś wysyłaja naszą własną Policję, opłacaną z naszych własnych podatków PRZECIW NAM SAMYM, naszym Domom, naszej ziemi i wodzie, naszemu Prawu do Zycia i Zdrowia, przeciw Prawu naszych dzieci do NIEBYCIA OFIARAMI SKAŻEN ŁUPKOWYCH!
  Nasi właśni niby politycy w Warszawie wysyłaja Polską Policje, by ta, za nasze wlasne pieniądze broniła Oprawców POLSKI, czyli kolonizujący Polske – Globalny Kapitał ( i jego polskojęzycznych agentów, polityków etc) !!! TO znaczy, że my, Polacy, opłacamy Wlasnych Katów?!!!

  Czas Wielkiej Zdrady, choć jednocześnie – jakze małej, śliskiej, brudnej, niskiej, niemęskiej, cuchnacej – najpodlejszą małościa, hucpą, jednoczesnie – tchórzliwoscią, tragiczną krótkowzrocznością i pospolitą głupotą – oto , w czym żyjemy obecnie. czym każe nam sie oddychać.
  D O O O Ś Ć !!!!!!!!!!
  D O O O O O O O O S Ć !!!!!!!
  D O O O O O O O O O O O O O O O Ś Ć !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dziękuję Wam, ludzie z lubelszczyzny, z Rogowa, Żurawlowa itd., że zapaliliście Światło w tym tunelu beznadziejnego upadku.
  Prowadzą Was prawdziwi Aniołowie.
  Wreszcie zesłani Polakom przez nazbyt cierpliwego Boga Wszechmogącego.
  Bynajmniej nie tego, którym wyciera sobie usta jeden z największych Oprawców Polaków Ten, który sprowadził na polską ziemię Bestie Frackingu.
  Być może wtedy, gdy zapraszał ją nad Wisłe (2006r.) nie zdawał sobie sprawy z jej ciemnej, demonicznej krwi. Ale dziś?… Dziś Już WSZYSTKO WIE i wybiera w dalszym ciągu, jak wtedy – Bestię, Polakom nakazując bicie jej pokłonów do ziemi, a każdego, kto próbuje zadać najmniejsze pytanie, kto lęka się idącego przez caly świat za Bestią – cienia śmierci i Skażenia ziemi i wody – ruga i chloszcze pomówieniem o agenturę innej Bestii – http://www.youtube.com/watch?v=2SP8wb999ys, minuta 1: 22
  Calkiem spora część oślepionych sprawną socjotechniczną manipulacją Polaków

 7. szczerbek 23.06.2013 21:38

  cd…
  Calkiem spora część oślepionych sprawną socjotechniczną manipulacją Polaków nazywa Go nawet swym Zbawicielem. Więcej, ja sam kiedyś, uważałem Go za polskiego patriotę i lidera ,za którym warto iść..
  Dziś wiem, że dałem się oszukać. Idąc za sprawą łupek doszedłem do jeszcze innych, ciemnych sprawa człowieka, którego kiedyś uważałem za swego idola.
  Za trumną jego Brata stałem 15 godzin, by oddać ciału poklon, czego z resztą nie załuję, bo choć dzis już wiem , że i Brat był kims innym niż mi się wydawało, to jednak zbrodnia, której stal się Ofiara czyni Go, jak wszystkich pozostałych pasażerów Tu-154 – kimś godnym naszej …po prostu ludzkiej czułości. Czułości, z która żywi pochylają się nad umarłymi . W dodatku – najprawdopodobniej – zdradziecko zamordowanymi
  Więc daje Mu ( i wszystkim Pozostałym) tę czułość, prawdziwą, choć już nie mogę nie wiedzieć o rzeczach, które już wiem.

  Wracając do Boga Wszechmogącego, który, jako częśc preambuły do Konstytucji dla Jarosława Kaczyńskiego stal się kolejną PR-owska frazą, propagandowym gadżetem, kolejną wydmuszką slowną – jak to u Niego – bogato patriotycznie zloconą z wierzchu ( lud lubi gdy jest pozłociście ), w środku – przeraźliwie, samotnie martwo- pustą, który stal się ( Bóg Wszechmogący w preambule) kolejnym tematem zastępczym, sztuczn,a Rózą, w czasie, gdy własnie – PLONĄ LAAASY !!!, gdy decydują się losy nowelizowanej teraz Ustawy Łupkowej, która będzie stanowic o „być albo nie być” milionów Polaków na ich własnej, ziemi, która stanowi, o- to już wiemy – NIE BYĆ naszej polskiej Nieskażonej Wody Pitnej, gdyż Ustawa ta liberalizuje do maksimum dostęp koncernowej Bestii do naszych złoz, zapewniając jej dowolną eksploatację – ilościową i jakościową i złóż i wody i całego naszego naturalnego środowiska .

  A więc Boże Wszechmogący – jak ty możesz patrzeć cierpliwie na Polski Kościół i nie grzmieć na potęgę i na trwogę, widząc swe slugi, które imieniem Twym zlocą swe Ołtarze Próżności, , ale gdy najbardziej trzeba wezwać Twego imienia, gdy trzeba uderzyć w Dzwon Prawdziwej Trwogi, by ostrzec ludzi przez Pożarem jakiego jeszcze na tej ziemi – nie było, przed prawdziwą Apokalipsą – niestety MILCZĄ??!

  Tchórzą ( a zapach tego tchórzostwa ciągnie się o wiele dalej niż treny ich sukienek), chowają się, uciekaja przed Daniem Świadectwa Prawdzie w tym historycznym zaiste czasie dla naszej Ojczyzny!
  Wystarczająco już dużo czasu mineło, by świadomośc Apokalipsy dotarla do nich, skoro dotarla do milionów zwykłych ludzi na całym świecie, którzy dzis już idą w zgodnej Krucjacie Anty-Łupkowej, krzycząc poprzez kontynenty i oceany, od samej ojczyzny łupek USA – przez c a ł ą Europę, po RPA i Australię ! – dobywa się ludzki krzyk NO FRACKING!!!
  Zobaczcie sobie, ekscelencje – w Internecie, wystarczy kliknąć w googlach : NO FRACKING – otworzy Wam się prawie 100 mln adresów. Myslicie, że to jest Glos Diabła/ Gaspromu? Czy może własnie jest to glos Ludzkiej Solidarności przeciw ciemnej Bestii Frackingu sunącej przez planetę w (jak to określiła jedna ze sług Bestii, ciągnąca procenty z łupkowego Geszeftu) w Globalnej Inicjatywie Łupkowej?

  Dlaczego M I L C Z Y C I E ?!!!

  Jesteście kapłanami, czy kapłonami, że tak tchórzliwie, niegodnie, krótkowzrocznie i zwyczajnie bardzo głupio, MILCZĄC, gdy trzeba krzyczeć, a czasem wręcz – w głos POPIERAJĄC ŁUPKI (o. Rydzyk) – stajecie po stronie Kłamstwa i Zdrady ?

  Latyfundia, które stawia przed nosem Koscioła na kupieckiej tacy ta czy inna ekipa rządowa doprawdy NIE SĄ WARTE – Z A P A R C I A – S I Ę – W O D Y !
  Co Wam, purpuraci, po tych choćby i najogromniejszych latyfundiach . . ziemi SKAŻONEJ, czy macie zamiar przedzierzgnąć się w gas-oil biskupów?
  Ekscelencje Koncernowe?
  Pralatów Frackingu?
  Czy macie zamiar święcić, jak się to stalo w Lubyczy Królewskiej – niosące Nieuchronne, Nieodwracalne, Dożywotne Skażenie ziemi wody – Wieże Frackingowe? (to tak jakby rabini święcili i błogosławili komory gazowe w Auschwitz!)

  Czy TAKIE wlasnie Morze Krzyży, morze Wież Frackingowych na polskiej ziemi (przeciżz cel każdej przemyslowej Rewolucji Łupkowej) – szykujecie swoim owieczkom?

  Nie bierzcie przykladu z o. Rydzyka, który z pociągu Prawda (Lux Veritatis) wysiadł na stacji Biznes (Lux Geszeftatis), bo mu sam Diabel podsunął Oriona Jędryska, Pierwszego Geologa w rzadzie Kaczynskiego, który to Orion ( czy to nazwisko, czy samoprzyznane pseudo-artystyczne?) – Jędrysek okazał się, jednocześnie Pomyslodawcą Biznesu Geotermii Toruńskiej i – ooo, co za przypadek – Ojcem Chrzestnym Polskich Łupków?

  Dzielny kiedys, opierający się Kłamstwu Zakonnik nie oparl się rwącej rzece wydarzeń i wielkich interesów ( za którymi płynie zawsze szlam zależności, kredytów, długów, finansowych noży na gardle … najtwardszy wtedy zawodnik mięknie) i dzis na brzegu stałego lądu Prawdy, który nadgryza rzeka Kłamstwa widzimy już tylko – powiewajacy smętnie Jego szkaplerz, ale sanego Rydzyka w okolicy – BRAK, porwał go nurt calkiem ziemskich interesów i namiętności.

  Szkoda.
  Więc nie bierzcie przykładu z Niego, który , owszem, ma wielkie zasługi w głoszeniu w Polsce Prawdy, ale …to już przeszłość.

  Książęta Kościoła, nie zapierajcie się WODY.
  Nie zapierajcie się PRAWDY.
  Nie zapierajcie się CHRYSTUSA.

  Idźcie WSZYSCY w pieszej pielgrzymce, N A – K O L A N A C H – do Żurawlowa,

  Tam jest CHRYSTUS!!!

  Koczuje wraz z ludźmi, w których serca włożył Światło.
  To samo, które z serc decydentów w Warszawie , całej armii rzekomych „inteligentow”, polityków, dziennikarzy, ministrów, profesorów, urzedników, agentów wpływu – wydarła ciemna sila, od wiekow ta sama, która w miejsce Światła włożyła tym biednym kikutom ludzkim – tanie kalkulatory i wizje świata – wymyslona w odległych centralach bestii korporacyjno-koncumocyjnej, pożerającej wlasnie na naszych oczach chrescijańską Europe, samo chrześcijaństwo, pożerającej ludzi – niezależnie od ich wiary, koloru skóry i narodowości, w końcu – pożerającej sama Planetę.

  Wygląda na to, że staliście się kaplanami wlasnie tej Bestii?
  Gratulacje.
  Mamy jednak Wolna Wolę,.
  To Ona powinna ratowac nas, gdy stajemy skołowani na rozdrożach świata, w szumie informacji i bełcie grzechu.
  Najdłuższa Droga, również ta – Powrotu do Chrystusa – zaczyna się zawsze od Pierwszego Kroku.
  Wiecie dobrze, że to wlasnie Chrystus dał ludziom wiarę w możliwość Powrotu z najciemniejszej Czerni do krynicy Światla.
  Więc – skorzystajcie z okazji.
  Idźcie do Żurawlowa.
  Chrystus tam czeka na Was, również na tę większość z Was, którzy w Niego nie wierzycie.
  Jest tam.
  Ludzie o czystych sercach na całym świecie – wiedzą to, czują. Wspomaga swą – tysiącletnia obecnością, czułym wzrokiem – rolników z Rogowa, Miączyna, Zurawlowa i innych wiosek. Siedzi tam z nimi – w dzień i w nocy, popija herbatę, obecny w ciele każdego z tych dzielnych, pięknych Mężczyzn i Kobiet, którzy wiedzą, czują, co to znaczy Być Człowiekiem.
  Wiedzą, czuja, co to znaczy Ziemia i Woda. Co to znaczy Prawda. Co znaczy – Życie.

  Tak, Chrystus najwyraźniej opuścił Wasze pozłacane świeckimi łaskami – pałace i trony i usiadł TAM, gdzie lubi mieszkać najbardziej : w ludzkich sercach.

  Przyszedł, by wspomóc „poniżonych i bitych”, jak mówi Poeta, by wspomóc Walczących o Prawdę, o Wodę, o Ludzką Godność, o Prawo do Zycia, o Polską Ziemię, o Ziemię – w – O g ó l e
  DZIŚ NIE MA PIĘKNIEJSZYCBH LUDZI NA ZIEMI !
  Tam, w Zurawlowie rodzi się z Ziemi – Diament. Diament to niby zwykły węgiel, poddany jednak wielkiemu cisnieniu czasu i materii przeistacaz się w niezniszczalny, boski diament
  Tak ludzka glina, poddana wielkiemu ciśnieniu – może i pozaziemskich sił – ulega zamianie w proch lub jeśli posianą ma w sobie iskrę Bożą – przeistacza się w Diament.

  W Żurawlowie – rodzą się ludzie Diamenty.

  Ta dobra, żyzna ziemia jest im Matką, jak była Matką dla setek pokoleń ich Ojców. Oni biorą siłę z tej ziemi, jak z Matki własnie. Czy Matkę można zdradzić? Można zostawić na łup złodziei, oszustów, morderców i najciemniejszych sił?
  Nieee, jeśli Matka dobrze wykarmiła swe dzieci – chlebem, wodą i opowieściami o krwi wspólnych przodków, to Dzieci te po prosu wiedzą co maja robić.
  To jest bardzo proste.
  Jednocześnie dla masy ludzkich glonów, osiadłych w miastach, nie pamiętających nawet czy kiedykolwiek miały jakiś korzeń,, szwendających się po świecie , rzucanych tu i tam, bez ziemi , bez Matki, bez pamięci – to jest niepojęte .
  A nawet – nienawistne. Dlatego – robia, co robią, A w ich własnym bezkorzeniu, bezkochaniu, bezpamięci czyli zagubieniu – cierpieniu uwiła sobie gniazdo Czerń zaiste już chyba spoza Ziemi.

  Bo Bestia, która stanęła przeciw tym ludziom w Żurawlowie, której jednym z narzędzi jest globalny , ponadnarodowy koncern, to własnie upostaciowane Zło, które idzie przez planetę, które niesie jej : GMO, HAARP, CHEMITRAILS, BIG PHARMA i własnie FRACKING, by …już nie tylko by zarobić, pokonać i zniszczyć biednych, by nabić kabzę bogatym, ale by, zważcie jeszcze raz, słuchajcie, czytajcie uważnie : HAARP, CHEMITRAILS, GMO, FRACKING – by : z n i s z c z y ć – Ż y c i e – na – Z i e m i

  Coś Wam to mówi?

  Jak już przetrawicie kolejną pyszną kolację , uszykowaną z milością i oddaniem przez Wasze gospodynie ( proszę im się pokłonić ode mnie , bo w ich prostym uwielbieniu dla Was jet więcej milości niż – jak wynika z Waszego MILCZENIA w kwestii bestii łupkowej – w Was i Waszych złotych purpurach i tronach – dla milionów Waszych Wiernych), przeczytajcie jeszcze raz powoli: HAARP, CHEMITRAILS, GMO, BIG PHARMA, FRACKING … jeśli którys termin jest nieznany – sprawdźcie koniecznie, poczytajcie w Internecie, temat jest doprawdy fascynujący.
  I niesłychanie pilny.

  Wasz Archanioł Michał

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.