Protest przeciw corridzie zagłuszono… hymnem faszystów

Opublikowano: 14.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 127

Około czterystu osób protestowało przeciwko temu, by na Majorce znowu odbywała się corrida. Organizatorzy okrutnego widowiska, by ich zagłuszyć, puszczali z głośników muzykę. W tym utwór, którego publiczne odtwarzanie jest zakazane.

Zabijania byków na arenie nie było na Majorce od 2017 r. Wtedy lokalny samorząd zdecydował, że „walki” mają trwać maksymalnie 10 minut i nie mogą kończyć się zabiciem zwierzęcia. Byki miały być „tylko” drażnione, a następnie odwożone z areny. Potem jednak hiszpański sąd najwyższy uznał, że publiczne dręczenie i pozbawianie życia zwierząt jest częścią krajowej tradycji i kultury, a regionalne rządy nie mają prawa z nim walczyć. Na arenie w Palmie odbyło się „widowisko” w tej właśnie tradycyjnej formie – z ranieniem i uśmierceniem byka. Przeciwko temu zaprotestowało kilkuset obrońców praw zwierząt.

Aby zagłuszyć okrzyki „To nie sztuka, to tortury” i „Nie dla walk byków”, organizatorzy najpierw wyemitowali z głośników pieśń „Viva España”, a następnie utwór „Cara al Sol” (Twarzą ku słońcu). To pieśń z czasów frankistowskiej Hiszpanii, niemalże drugi hymn narodowy ówczesnej prawicowej dyktatury. Obecnie jego publiczne wykonywanie jest w Hiszpanii zakazane, na podstawie ustawy o pamięci historycznej. Lewicowa partia Podemos zgłosiła sytuację na policję.

Faszystowski hymn z głośników skutecznie zagłuszył protesty obrońców praw zwierząt, ku radości około 12 tys. widzów, którzy przybyli oglądać corridę. Dodatkowo dali oni wyraz satysfakcji, skandując „Wolność!”.

Wśród miłośników zabijania zwierząt dał się zauważyć Jorge Campos, przewodniczący struktur skrajnie prawicowej partii VOX na Wyspach Kanaryjskich. Przyszedł na trybunę owinięty hiszpańską flagą, a następnie tłumaczył dziennikarzom, że w ten sposób wyraża poparcie dla narodowych tradycji.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o