Prosty sposób na zsynchronizowanie wszystkich zegarów

Opublikowano: 27.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1363

Zegary i inne urządzenia elektroniczne w różnych częściach planety można precyzyjnie zsynchronizować w czasie za pomocą promieni kosmicznych. Pomysł ten przedstawił geofizyk Hiroyuki Tanaka z Uniwersytetu Tokijskiego w artykule opublikowanym w czasopiśmie „Scientific Reports”.

Uczony powiedział, że dziś zegary atomowe mogą być dokładne przez dziesięciolecia, ale są drogie i nie można synchronizować zegarów na odległych obszarach. Synchronizacja przez sygnały satelitarne ma również problemy w rejonach biegunów, pod wodą i w górach.

Tanaka zaproponował nową metodę – synchronizację czasoprzestrzenną (CTS), opartą na wykorzystaniu tzw. rozległych pęków powietrznych. Powstają one z promieni kosmicznych wnikających do atmosfery.

Wiązki te tworzą „deszcz” różnych cząstek, w tym mionów lecących w kierunku Ziemi z prędkością bliską światłu, a tym samym docierając do Ziemi w tym samym czasie. Dzięki ustaleniu ich przybycia, urządzenia CTS mogą synchronizować się ze sobą w czasie rzeczywistym. Zasada jest prosta, a technologia, czujniki i elektronika już istnieją. Możemy więc dość szybko wdrożyć ten pomysł.

Według Tanaki w ten sposób można zsynchronizować zegary na całej planecie, ponieważ deszcze cząstek występują często – nawet sto razy na kilometr kwadratowy powierzchni.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.