Prosty psikacz do nosa zapobiega zakażeniu SARS-CoV-2

Opublikowano: 05.03.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3732

Balmforth i inni przeprowadzili podwójnie ślepe, kontrolowane badanie sprayu do nosa na bazie ksylitolu w zapobieganiu zakażeniu SARS-CoV-2 u narażonych pracowników służby zdrowia w dwóch szpitalach w Uttar Pradesh w Indiach. Wiadomo, że ksylitol ma właściwości przeciwinfekcyjne i przeciwzapalne i jest stosowany w aerozolu do nosa XLEAR i przeciwinfekcyjnej gumie do żucia, aby zapobiegać próchnicy zębów.

Ksylitol, czyli cukier brzozowy, E967 – organiczny związek chemiczny, pięciowęglowy alkohol polihydroksylowy o słodkim smaku (cukrol), zredukowana pochodna ksylozy. Stosowany w przemyśle spożywczym do słodzenia jako zamiennik cukru (słodzik), głównie gum do żucia i cukierków ze względu na brak działania próchnicotwórczego. Zalecany również dla diabetyków, ponieważ jest metabolizowany z niewielkim udziałem insuliny (w przeciwieństwie do cukrów, takich jak sacharoza, glukoza czy galaktoza).

Amerykański producent leku został kilka miesięcy temu pozwany przez amerykański Departament Sprawiedliwości i Federalnej Komisji Handlu (FTC) Department of Justice and the Federal Trade Commission za oświadczenia dotyczące działania leku przeciwko COVID-19 bez uzasadnienia. Firma Xlear przedstawiła liczne badania naukowe, wykazujące, że proste aerozole do nosa skutecznie pomagają ograniczyć przenoszenie COVID-19 i zmniejszyć nasilenie choroby, gdy są stosowane przez osoby już zakażone wirusem.

Balmforth stwierdził, że infekcja SARS-CoV-2 potwierdzona serologicznie była o 71 procent niższa w przypadku ksylitolu w porównaniu z placebo W grupie testowej zaobserwowano również mniej objawów klinicznych.

Żadne szkodliwe skutki nie są związane z ksylitolem. Inne badanie aerozolu do nosa z ksylitolem w łagodnych przypadkach COVID-19 wykazało, że może on wyeliminować uporczywą utratę węchu

Ksylitol dostępny jako XLEAR w amerykańskich aptekach jest jednym z kilku możliwości ochrony nosogardła i leczenia COVID-19. Inną jest Povidone-iodine (czyli jodyna), której skuteczność potwierdzały wcześniejsze badania. Niestety wszystkie informacje tego typu podczas pandemii były uznawane za fake news a ich rozpowszechnianie blokowane lub ograniczane.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: NCBI.nlm.nih.gov, JournalOtohns.biomedcentral.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Aaron Schwarzkopf 06.03.2023 10:15

    Wg mnie najskuteczniejszą profilaktyką tzw. zarażenia baranofikusem jest wyłączenie telewizora.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.