Prorok, którego nie można nazwać pedofilem

Opublikowano: 26.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2465

„Oczernianie proroka Mahometa wykracza poza dopuszczalną wolność słowa”, stwierdził w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka.

To orzeczenie dotyczy sprawy austriackiej aktywistki Elisabeth Sabaditsch-Wolf, która w roku 2009, zdaniem austriackich sądów, miała oczernić proroka nazywając go pedofilem. Tym samym ETPC przyjął jej pozew przeciwko rządowi Austrii, ale uznał, że wolność jej wypowiedzi nie została naruszona.

Na jednym z seminariów Sabaditsch-Wolf miała prowokować, mówiąc: „56-latek i sześciolatka? Jak to nazwiecie? Dajcie mi przykład? Jak coś takiego nazywamy, jeśli nie pedofilią?”. Muzułmanie, którzy złożyli protest twierdzili, że oczernia proroka Mahometa i podaje błędne dane, ponieważ Mahomet wziął ślub z sześcioletnią Aiszą, a skonsumował małżeństwo, gdy miała lat 9.

Przed ETPC Austriaczka udowadniała, że nawet seks z dziewięciolatką jest czynem pedofilskim. Z kolei strona rządowa argumentowała, że z jednego aktu nie wynika skłonność pedofilska, więc jej stwierdzenia nie przekładają się na obiektywną, publiczną debatę. ETPC uznał, że nie naruszono jej prawa do wolności słowa, ponieważ przekroczyła dopuszczalne granice krytyki religii znieważając uczucia religijne, a jednocześnie jej krytyka „małżeństw dzieci” nie była formowana „w neutralny sposób, w celu stania się obiektywnym wkładem w debatę publiczną”.

W sieci pojawiły się pierwsze krytyczne komentarze wobec decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. „Wstrząsana pedofilskimi skandalami katolickiego kleru Europa i Ameryka nie może sobie pozwolić na stosowanie tych samych miar w stosunku do muzułmanów”, pisze ateista, dziennikarz Andrzej Koraszewski. I dodaje, że „o tym wyroku z zachwytem informują media w krajach muzułmańskich, na Zachodzie jak dotąd informują o tym tylko media konserwatywne”.

„W przyszłości, w potocznym języku zastąpmy termin “Mahomet”, wyrażeniem “prorok, którego nie można nazywać pedofilem”” – radzi w niemieckim Achgut.com Kolja Zydatiss, rzecznik liberalnego Debatteninstituts Freiblickinstitut. Twierdzi, że to typowy przykład efektu Streisand, internetowego fenomenu, „kiedy próba wyciszenia niechcianej informacji czyni ją jeszcze bardziej znaną”.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Hudoc.echr.coe.int
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Seks z 9-ciolatką nie jest pedofilią. O co cała afera z filmem “Kler”? Nasi księża biorą tylko przykład w ramach ekumenizmu z najpreżniejszej obecnie religii świata.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Orzeczenie jest sensowne. W tamtych czasach o dorosłości kobiety decydowała pierwsza miesiączka kobiety. Od tego momentu była ona traktowana jako dorosła. Mogła wychodzić za mąż i rodzic dzieci. Bylo to powszechną normą i praktyką na całym świecie do19 wieku. I dziś jest w wielu miejscach świata.

Dopiero niedawno stało się to czynem nagannym i nazwane zostało pedofilią. Prawo nie działa wstecz. Ocenianie czynów przeszłych normami dzisiejszymi mija się z celem.

Królowa Jadwiga 12 latka była żoną 50 letniego Jagiełły. Czyn dziś również podpadający pod pedofilie.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

@MasaKalambura
Twoja argumentacja jest absolutnie logiczna, tym niemniej religia, która też i dziś pozwala na legalne zawieranie takich porąbanych małżeństw i traktuje kobiety na równi ze sprzętem domowym powinna zostać zdelegalizowana.