Propaganda szczucia na niezaszczepionych przynosi efekty

Opublikowano: 28.09.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1311

Toronto Public Health (TPH) przygotowuje się do rozpoczęcia oferowania szczepionek dzieciom w wieku od 5 do 11 lat.

Szczepionki Pfizer-BioNTech Comirnaty i Moderna Spikevax są obecnie zatwierdzone w Kanadzie dla osób w wieku 12 lat i starszych , a organizacja Health Canada potwierdza, że „bezpieczeństwo i skuteczność u osób w wieku poniżej 12 lat nie zostały jeszcze ustalone”. Pfizer zapowiedział tymczaem, że zamierza wkrótce ubiegać się o zezwolenie na szczepionkę przeznaczoną dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

TPH twierdzi, że około 200 000 dzieci w tej grupie wiekowej kwalifikuje się do zaszczepienia w Toronto. „Nadal czynimy wszystko, co w naszej mocy, jako władze miasta, aby walczyć z COVID-19 i ratować życie. Toronto Public Health utworzyło Grupę Planowania Szczepień, aby nasze miasto było gotowe do pomocy dzieciom w zaszczepieniu się tak szybko, jak to możliwe, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń od Health Canada” – poinformował w poniedziałek burmistrz Tory.

Dyrektor medyczny Toronto, dr Eileen de Villa, w zeszłym tygodniu zaleciła, aby prowincja wymagała szczepień przeciwko COVID-19 od uczniów. Rada Szkolna Okręgu Toronto (TDSB) zwróciła się również do prowincji, aby szczepionka była obowiązkowa dla uczniów.

Tymczasem nowy sondaż sugeruje, że rośnie napięcie między osobami zaszczepionymi na COVID-19 a tymi, którzy nie są zaszczepieni. Ankieta Leger, przeprowadzona dla Association of Canadian Studies, wykazała, że ponad 75 proc. respondentów ma negatywne opinie na temat osób, które nie są zaszczepione. Sondaż pokazuje, że zaszczepieni uważają nieszczepionych za „nieodpowiedzialnych i samolubnych”.

„Istnieje wysoki poziom, powiedziałbym, niechęci do osób, które nie są zaszczepione” – stwierdził prezes Association of Canadian Studies Jack Jedwab. „To napięcie pojawia się między członkami rodziny i przyjaciółmi, współpracownikami, tam gdzie istnieją relacje między osobami zaszczepionymi i nieszczepionymi”. „Mam wrażenie, że wiele negatywnych uczuć, jakie ludzie odczuwają wobec pewnych grup, jest wypieranych przez ich poczucie niechęci do tych, którzy nie są zaszczepieni” – powiedział Jack Jedwab.

Wcześniejszy sondaż stowarzyszenia sugerował, że niezaszczepieni Kanadyjczycy bardziej martwią się o otrzymanie szczepionki niż zarażenie się COVID-19, a większość Kanadyjczyków odmówiłaby wpuszczenia niezaszczepionych osób dorosłych do swoich domów.

Jedwab dodał, że spodziewa się, iż napięcie między zaszczepionymi i nieszczepionymi wzrośnie jeszcze bardziej, ponieważ rządy i pracodawcy będą nadal naciskać, aby więcej osób dostało swoje szczepienia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 4,31 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o