Propaganda, propaganda, liczy się tylko propaganda

Opublikowano: 11.09.2021 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1535

Przypomnij sobie, kiedy przechodzisz przez cały dzień, i bum, nagle szalony, całkowicie przypadkowy pomysł wpada do twojego umysłu. To frustrujące wydarzenie całkowicie zaburza rutynę twojego działania. Może ci się nawet wydawać, że nie jesteś sam i „coś” wdarło się do twojej podświadomości i wygląda na to, że nie odpuści tak łatwo. Te „incepcje” są efektem tak zwanej propagandy. Propaganda to „mówienie ludziom, co mają myśleć”. Natomiast sam akt myślenia zachodzi w mózgu, ale on składa się z „trzech oddzielnych mózgów”.

Po pierwsze ludzki mózg: to jedyna część twojego mózgu, którą świadomie kontrolujesz. Mózg nadzoruje cały proces logicznego myślenia. Po drugie tak zwany „mózg ssaka”: to pierwsza połowa twojej podświadomości. Nadzoruje ona wszystkie emocjonalne przywiązania. I wreszcie po trzecie, tak zwany „mózg jaszczurczy”: to druga połowa twojej podświadomości. Nadzoruje przetrwanie i reprodukcję. W chwili obecnej nauka wyróżnia trzy powyższe fragmenty mózgu, tworzące jedną całość.

I właśnie, dlatego propaganda jest tak niebezpieczna, nie przemawia ona do logicznego umysłu, lecz odwołuje się do twoich uczuć, języka twojej podświadomości. W ten sposób propaganda wpływa na ciebie, abyś miał „pewne myśli”, które de facto sama tam umieściła. Następnie te myśli prowadzą do konkretnych działań, na przykład takich jak zakupy pod wpływem impulsu, i zanim się zorientujesz, wszędzie masz nowe buty.

Dobrą wiadomością jest to, że to „nie są twoje myśli”, a ponieważ tak nie jest, to możesz wykorzystać tę informację do stworzenia rozwiązania. Otóż zidentyfikowanie tych myśli i ich ocena zatrzymuje propagandę, zanim nastąpi destrukcyjne działanie owej propagandy. Stąd są osoby, których jest na szczęście coraz więcej, a które stały się odporne na podprogowy wpływ manipulacji. Można w sobie wyrobić tego typu umiejętność, ale to wymaga czasu i systematycznego rozwoju intelektualnego.

Szanowni Państwo, aby pojąć propagandę, należy wcześniej poznać człowieka, który ją rozsławił, to jest Edwarda Bernaysa. Bernays, bratanek Zygmunta Freuda — ojca współczesnej psychologii — rozumiał psychologię i działanie ludzkiego umysłu, ale co ważniejsze, co go napędzało. Jeśli chcesz dostrzec pełny spisek, to wiedz, że Bernays jest wujkiem Marca Randolpha, współzałożyciela Netflixa. Bernays skutecznie wykorzystał propagandę, aby pomóc firmom sprzedawać produkty, odwołując się do potrzeb i pragnień konsumentów.

Jak papierosy stały się tak opłacalne? Dziękuję Bernaysowi. JC Penny, Sears i inni giganci handlu detalicznego, dziękują Bernaysowi. Wykorzystując techniki psychologiczne, aby przemówić do podświadomości, Bernays i firmy od lat wpływają na konsumentów. Netflix również chętnie wpływa na masy. Dwa przykłady obejmują proces R. Kelly’ego i orki w SeaWorld. Oba ruchy były napędzane przez filmy dokumentalne Netflixa.

Po wielu latach R. Kelly trafił do więzienia, a SeaWorld musiał zmienić swoją politykę. To pokazuje siłę machiny propagandowej, nie tylko w zwiększaniu sprzedaży, ale także w rozpoczynaniu rewolucji. Szanowny Czytelniku, czy zetknąłeś się dzisiaj z propagandą i nie miałeś o tym pojęcia? Otóż, jeśli spojrzysz na swoje ulubione programy telewizyjne lub muzykę, to zobaczysz, że zazwyczaj jakiś produkt jest promowany. I nie musi to być produkt fizyczny, może to być narracja, styl życia lub sposób patrzenia na świat.

Wielu ludzi identyfikuje się z pewnymi celebrytami, aktorami, politykami i widzi w nich siebie. Kiedy więc ci ludzie zajmują stanowisko lub wypowiadają się w danym temacie, to zazwyczaj przyjmują oni tok rozumowania owych celebrytów, aktorów lub polityków z którymi się identyfikują. Praktycznie wszystko w naszym społeczeństwie ma jakąś formę propagandy, ponieważ propaganda jest bardzo satysfakcjonująca, szczególnie dla firm, przemysłu i poszczególnych rządów. To sprawia, że wyrobienie w sobie odporności na propagandę jest tak ważne.

Ponad to powinieneś zdać sobie sprawę, że Netflix nie jest jedyną maszyną propagandową. Każda firma z działem marketingu używa technik propagandowych, aby uchwycić cię jako potencjalnego klienta. Ale, jak napisaliśmy wcześniej, to nie tylko firmy. Od pokoleń władcy, szamani i politycy mówią ci, co masz myśleć. Technologia jest teraz o wiele lepsza, dlatego też i propaganda stała się bardziej rozpowszechniona i „agresywna”.

W zwalczaniu oddziaływania propagandy ważnym jest nasza samoocena. Pamiętaj, propaganda jest po to, aby poprowadzić cię do celu, którego propaganda chce dla ciebie. To nie ty dążysz do tego celu, ale propaganda popycha cię do myślenia, że to właśnie ty pragniesz ten cel osiągnąć. Więc zatrzymaj się i zrób krok wstecz a następnie zadaj sobie pytanie, czy to jest cel, którego chcesz dla siebie? Czy wcześniej o tym myślałeś? Jeśli nie, możesz łatwo oznaczyć tę myśl jako wpływ propagandy.

Propaganda jest wszędzie wokół nas. Niestety, niewiele osób w populacji zdaje sobie sprawę z istnienia tej odwiecznej sztuczki. Ale teraz ty jesteś już zorientowany, masz świadomość, wiesz więcej. Zostałeś poinformowany i powinieneś rozumieć, że w ostatecznym rozrachunku propaganda chce, abyś wykonał jej polecenie. Pytanie jednak brzmi, czy tak się stanie?

Autorstwo: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.