Propaganda Obscesu – Pitolenie i Samosąd

Opublikowano: 20.05.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 376

Już dawno tak boleśnie nie odczułem propagandy sukcesu. Komorowski przychodzi na debatę niewyspany, pomięty, przygarbiony, naspidowany jak jakiś prostak i to nic nie szkodzi żeby go ogłosić zwycięzcą. Duda jak aniołek ze świętego oficjum, szczerze bądź nie szczerze, prezentujący zupełnie nie na miejscu nadmiar grzeczności… Czym była ta debata? Zastanawiam się już drugi dzień. Czemu ją tak fatalnie odebrałem? Próbuje sam sobie odpowiedzieć na własną reakcję.

Przypominam sobie całą tę nieszczęsną kampanię którą miałem nieprzyjemność śledzić w mediach głównego nurtu. Próbuję to jakoś zestawić i wychodzi z tego niewiele. Muszę do analizy dodać wieczór wyborczy gdyż on ze względu na przekaz “na żywo”, dopiero, obszerniej zaprezentował kandydatów; ich zaplecze i wizerunek.

OBRZYDLIWA PROPAGANDA SUKCESU

Być może mój odbiór rzeczywistości jest nieobiektywny. Jestem nauczycielem w szkole, która uczy rzemiosła artystycznego licealistów. Niewiele takich szkół w Polsce, więc może sytuacja majątkowa moich uczniów to wyjątek? Może moi uczniowie jako jedyni podejmują pracę w wieku 16 lat? Może rodziców innych licealistów stać na kształcenie swoich dzieci, aż do matury, (o studiach to chyba nigdy nawet nie pomarzymy)? Może jako nauczyciel artysta nie zauważyłem wszechogarniającego dobrobytu?

DUDA CO UCZYNI CUDA

Nie bardzo dotarło do mnie: kim jest kandydat wyjęty z ostatniego rzędu inkwizycji? Potrafi się uśmiechać, to już coś, szczerze czy nie szczerze, ale potrafi. I tu się kończy ocena kandydata. Z debaty zapamiętałem, że przywołał 2/3 razy Papieża – nie wiele mi to daje, aczkolwiek wydawało mi się, że zrobił to sztucznie i nachalnie. Praktycznie jego kampania zdominowana była negatywną kampanią jego największego przeciwnika pod hasłem: “Za Dudą stoi Jarosław zwany Prezesem”.

Mógłbym podsumować kampanię wyborczą głównym jej light motywem (nie mylić z motywem przewodnim); Duda schował Jarosława, a Bronek wyciągnął Jarosława z szafy. I to mógłby być koniec analizy kończącej się kampanii wyborczej gdyby nie pytanie:

KTO STOI ZA KUKIZEM?

Przypominam sobie poprzednią kampanię samorządową. Kukiz był twarzą “Bezpartyjnych Samorządowców”. Niektórych kandydatów z okolic Jeleniej Góry znam osobiście, lub z pracy w lokalnym tygodniku. Przez 10 lat obrysowywałem satyrycznie byłe województwo jeleniogórskie i w tym czasie nie udało mi się obśmiać np. Piotra Romana wieloletniego prezydenta Bolesławca, który teraz podobno jest mózgiem sztabu Kukiza. No, bo co miałem wyszydzić? Że Roman, który kiedyś był w PiS-ie miał wiceprezydenta z PO? Że założył strefę ekonomiczną kilkanaście lat przed Jelenią Górą? Oglądałem z zaciekawieniem wieczór wyborczy w TVP info, tradycyjnie we wszystkich sztabach śmietanka towarzyska i ładne panienki, a tu nagle Kukiz i jakiś stadion. Czyżby chłop, który zdobył dwadzieścia procent nie miał sztabu? Czyżby samorządowcy mu nie pomogli? Kukiz opowiada o wolontariuszach, czyżby oni byli w jego sztabie? Gdzie są samorządowcy?

Dalej nie rozumiałem dobrego wyniku Kukiza, więc rozłożyłem na części pierwsze siły sztabów wyborczych. Okazało się, że za Kukizem stało mało, nic. Zupełny brak w przestrzeni medialnej. Kilka tysięcy ludzi – nic. Tak się zastanawiam co się stanie kiedy ci ludzie, którzy są w najniższych strukturach społecznych i władzy ruszą do pracy w kampanii parlamentarnej?

Autorstwo: Maciek Lercher
Źródło: lercher.jg24.pl
Nadesłano do: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Czemu jak widzę zdjęcie Bredzisława to zbiera się we mnie agresja?

-chris
Użytkownik

Autorze. Chyba nie powinieneś nikogo uczyć. Aby rozumieć co się dzieje, trzeba znać historię. Prawdziwą a nie tą z podręczników szkolnych.

kozik
Użytkownik
kozik

Kukiz nie jest sam. Działam w lokalnej grupie, której działacze poświęcili trochę pieniędzy (na wpłaty na rzecz sztabu) i mnóstwo swojego czasu, by ludzie dowiedzieli się o JOWach, o Zmielonych, Oburzonych. Od Komorowskiego odróżniało nas finansowanie – tutaj każda ulotka miała swoją cenę i dysponowaliśmy nią w przemyślany sposób.

Nikt nie musiał płacić urzędnikom premii 400zł za spotkanie z kandydatem:
http://niewygodne.info.pl/artykul5/02232-Premie-za-uczestnictwo-w-spotkaniu-z-Komorowskim.htm )

Do Pawła ludzie przychodzili z własnej woli.

Tu już nie chodzi o JOWy, bo Polacy pogrążeni w letargu i bezsilności przez 25 lat, zaczynają się budzić i to dotyczy nie tylko polityki, ale też zdrowia – walczą z big-pharmą (polecam “Ukryte Terapie” Zięby na YT) i finansów (ludzie zaczynają rozumieć, że banki z rezerwą cząstkową zniszczą świat).

Internet (m.in. Wolne Media) umożliwiają jednoczenie się ludzi poza obszarem kreowanym przez media gównego nurtu – to jest także klucz do zmian!

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Czytam to i tak się zastanawiam, czy pan artysta=nauczyciel, nie popalił czasami jakiejs trawki, niekoniecznie, tej, wiadomej, a polskiego zielska z pobliża wysypiska smieci. Bełkot straszny jakiegos frustrata, i co ciekawe, najwięcej ma do powiedzenia o Kukizie. A najwiekszym antyatutem, Kukiza według niego, jest jakis gośc, co kiedys był w pisie, a za wiceprezydenta miał gościa z PO. Aha gospodarnośc i działanie na korzysc swego regionu, według autora tego tekstu, też go dyskredytuje, wszak załozył, jako jeden z pierwszych w regionie “strefe ekonomiczną”…
Odnosze takie wrazenie, że aby dokopac Kukizowi, musiał sie ucharakteryzowac na “łobiektywnego”, i wspomniec nieco negatywnie o “systemowcach”, czyli komorowskim i dudzie, ale celem była dyskredytacja Kukiza….
Biorąc pod uwage “wyskoczenie z kapelusza”, olechowskiego, balcerowicza, i i kilku innych, jako krytykantów “systemu”, i zwolenników “zmian”, to jest podobne. Oczywiście ci panowie zakładając jakąs tam partyjke, łudza polaków zmianami, a zmienia tylko flagi, tych samy band oszustów i złodziej, okradajacych nasz naród.
Moim zdaniem ukrytym przekazem tego tekstu, dla frajerów, jest przesłanie, panowie duda, i komorowski sa “be”, ale najbardziej “BE”, jest Kukiz, i jego poplecznicy.

reotak1
Użytkownik
reotak1

@rumcajs chyba nie zrozumiałeś autora:)
“Przez 10 lat obrysowywałem satyrycznie byłe województwo jeleniogórskie i w tym czasie nie udało mi się obśmiać np. Piotra Romana wieloletniego prezydenta Bolesławca, który teraz podobno jest mózgiem sztabu Kukiza. No, bo co miałem wyszydzić?” –
no właśnie autor pokazuje człowieka, który nie boi się wice z innej frakcji , dużo zrobił etc. więc nie ma z czego się śmiać = solidny facet.
A zza Kukiza wg. autora nikt się nie wychyla jak np. przysłowiowy już chyba Kaczyński zza Dudy. Wniosek – Kukiz jest ok i co to będzie jak te masy kukizowe ruszą do działania. Czyli albo Ty zrozumiałeś wszystko na opak, albo ja już nic nie rozumiem bo późno;)

Balcer
Użytkownik
Balcer

Wyszukaj w YouTube wywiadu Kukiza dla cw24.tv a zrozumiesz czemu na niego głosowali.