Promieniowanie radioaktywne dotarło do Europy z Rosji

Opublikowano: 10.10.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata | RSS komentarzy

Przeczytano 5 razy!

Niemcy oświadczyły, że źródło podwyższonego poziomu radiacji Rutenu-106 w UE znajduje się na Uralu.

Federalny Urząd Ochrony Przed Promieniowaniem (BfS) twierdzi, że źródło podwyższonego poziomu promieniowania nad Europą może znajdować się na Uralu Południowym.

Z komunikatu na stronie urzędu wynika, że w dniach od 29 września do 3 października wykryto radioaktywność nad Europą. W Niemczech i Austrii odnotowano podwyższony poziom izotopu Ruthenium-106 w bezpiecznym dla zdrowia i życia stężeniu.

Jak podkreślono w komunikacie, prawdopodobnie jego źródło znajduje się na Uralu Południowym, ale „innych regionów na południu Rosji wciąż nie należy wykluczać”.

BfS nie podał informacji, na jakiej podstawie wyciągnięto takie wnioski.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. W. 10.10.2017 11:50

    Niepokojące jest to, że skażenie wykryto dopiero w Niemczech, gdy przemierzyło Polskę.

  2. rumcajs 10.10.2017 11:52

    Bo „nasze” władze pomyslały, że to z Fukuschimy, i zakazały o tym pisac…. Wszak pan zakazał, sługa musi…

  3. MakSym 10.10.2017 12:08

    Źródło podwyższonego poziomu promieniowania nad Europą MOŻE znajdować się na…..Marsie – tak najlepiej podsumować takie propagandowe bzdety. :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.

pl Polish
X