Promieniowanie 5G uszkadza mózg i wywołuje chorobę Alzheimera

Opublikowano: 17.03.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3043

Według dziewięciu niezależnych ekspertów w dziedzinie promieniowania RF. Badania nad promieniowaniem 5G pokazują, że może ono powodować uszkodzenie mózgu i prawdopodobnie prowadzić do demencji i choroby Alzheimera.

W recenzowanym artykule opublikowanym w zeszłym tygodniu w „Annals of Clinical and Medical Case Reports” eksperci wezwali władze do wsłuchania się w głosy społeczności naukowej RF i ustanowienie „bardziej rygorystycznych ram regulacyjnych” dotyczących promieniowania RF i wstrzymanie wdrożenia technologii 5G — w tym inteligentnych liczników i wież komórkowych 5G — dopóki zespół „niezależnych od przemysłu wykwalifikowanych naukowców” nie dokona przeglądu zagrożeń związanych z tą technologią. „Sytuacja jest absurdalna” – powiedziała Mona Nilsson, dyrektor zarządzająca Szwedzkiej Fundacji Ochrony przed Promieniowaniem i główna autorka artykułu.

Chociaż pierwsze dwa opublikowane badania dotyczące wpływu 5G na ludzi i zwierzęta wykazały poważne niekorzystne skutki zdrowotne to władze rządowe i firmy telekomunikacyjne nadal umieszczają wieże komórkowe 5G i inteligentne liczniki w domach i wokół nich, powiedziała Nilsson gazecie „The Defender”.

Dr Lennart Hardell, czołowy naukowiec zajmujący się zagrożeniami nowotworowymi wynikającymi z promieniowania i współautor artykułu, powiedział „The Defender”: „Myślę, że nadszedł czas na etyczną dyskusję”. „Jakie społeczeństwo powinniśmy mieć?” – zapytał Hardell, onkolog i epidemiolog z fundacji Environment and Cancer Research Foundation, który jest autorem ponad 100 artykułów na temat promieniowania niejonizującego. „Czy to możliwe, aby rząd narażał ludzi na niebezpieczne zanieczyszczenia w ich własnych domach, przed którymi nie możesz uciec?” – poszerzył pytanie. „Z etycznego punktu widzenia jest to bardzo problematyczna sytuacja społeczna” – uważa Hardell. Tyle badań i „wciąż nic się nie dzieje”.

Hardell, Nilsson i współautorzy są liderami niezależnych organizacji w Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii, które koncentrują się na promieniowaniu RF. Powiedzieli, że pierwsze badanie efektów 5G wykazało, że kilka dni po zainstalowaniu wieży komórkowej 5G nad ich mieszkaniami ludzie doświadczali wielu objawów, w tym poważnych zaburzeń snu, zawrotów głowy, dolegliwości skórnych, problemów z koncentracją, szumów usznych, upośledzonej pamięci krótkotrwałej, dezorientacji, zmęczenia, tendencji do depresji, objawów sercowych i płucnych oraz kołatań serca. Drugie badanie 5G wykazało, że szczury narażone na promieniowanie 5G miały zwiększoną częstość uszkodzeń neuronów i zwiększony stres oksydacyjny w mózgu. Efekty te mogą ostatecznie doprowadzić do zwyrodnieniowych chorób mózgu, takich jak demencja, choroba Alzheimera i inne choroby neurologiczne, stwierdzili autorzy.

Nilsson powiedział, że istnieje wiele wcześniejszych badań wykazujących szkodliwy wpływ promieniowania RF na mózg i układ nerwowy. „Według zestawienia sporządzonego przez dr Henry’ego Lai, emerytowanego profesora bioinżynierii na Uniwersytecie Waszyngtońskim, 244 badania przeprowadzone w latach 2007-2022 wykazały negatywne skutki neurologiczne promieniowania RF” – powiedział Nilsson. „Mamy tak wiele badań i mamy tak wielu naukowców, którzy coraz głośniej podnoszą głos – i nadal nic się nie dzieje, ponieważ te instytucje, które miały wpływ na władze… są przechwytywane przez przemysł” – dodał.

Hardell i dr Rainer Nyberg, emerytowany profesor edukacji i studiów socjalnych na Uniwersytecie Åbo Akademi w Finlandii oraz współautor artykułu, rozpoczęli w 2017 r. Apel 5G, który wzywa polityków do wstrzymania wdrożenia 5G ze względu na ryzyko poważnych konsekwencji dla zdrowia ludzkiego do czasu zbadania zagrożeń przez naukowców niezwiązanych z przemysłem. Od 10 stycznia 430 lekarzy i naukowców z całego świata podpisało „Apel 5G”.

Pomimo nagromadzonych dowodów naukowych na szkodliwe skutki, władze „nadal ignorują coraz więcej dowodów wskazujących na wyraźne ryzyko” – napisali autorzy w swoim artykule. Organy regulacyjne twierdzą, że obecne wytyczne są wystarczające, aby chronić ludzi przed krzywdą. Jednak według autorów opierają się na „ograniczonej grupie ekspertów” – którzy nie są reprezentatywni dla ogółu społeczności naukowej – aby poprzeć swoje stanowisko. Co więcej, większość z tych ekspertów ma „powiązania z firmami telekomunikacyjnymi” – stwierdzili autorzy.

Co jest potrzebne do rozwiązania problemu? Autorzy stwierdzili, że pilnie potrzebny jest nowy komitet składający się z niezależnych od branży wykwalifikowanych naukowców, aby dokonać rzetelnej naukowej oceny 5G. Do tego czasu „wdrażanie 5G musi być zatrzymane” – uważają.

Biorąc pod uwagę, że poziomy promieniowania RF 5G znacznie przekraczają poziomy, o których wiadomo, że są szkodliwe dla życia ludzkiego i dzikiej przyrody, autor uznał, że „wprowadzanie tego szkodliwego promieniowania na ludzi w ich własnych domach bez ich świadomej zgody jest pogwałceniem praw człowieka”. „Jest to wyraźne naruszenie praw człowieka [co jest] konsekwencją korupcji nauki i ekspertów, którzy pełnią rolę oceniających naukę” – dodał Nilss.

Hardell stwierdził, że jest pesymistą, że organy regulacyjne wezmą pod uwagę rady, które on i jego współautorzy oferują w swoim najnowszym artykule. „Branża i politycy zdecydowali: »Nie ma problemu, więc kontynuujmy«” – powiedział.

Niemniej jednak Hardell dodał, że artykuł – i „Apel 5G” – są ważnymi dokumentami historycznymi pokazującymi, że naukowcy ostrzegali przed skutkami zdrowotnymi 5G. Poza tym, powiedział, ważne jest, aby naukowcy kontynuowali pisanie artykułów na ten temat – ponieważ jak mogą postępować inaczej, jako etyczni ludzie?

Hardell podkreślił, że opisy przypadków opublikowane przez Hardella i Nilssona na temat efektów 5G pokazały, że aby złagodzić doznawane objawy ludzie musieli opuścić swoje domy. „Naprawdę mamy tu zanieczyszczenie środowiska, które jest tak silne lub niebezpieczne, że ludzie muszą opuszczać własne domy? To znaczy, jak możemy to tolerować?” – zapytał.

Hardell powiedział, że jest szczególnie zaniepokojony tymi, którzy są biedni. Podkreślił, że osoby przedstawione w opisach przypadków miały środki na przeprowadzkę ze względu na swoje zdrowie, ale większość ludzi nie ma na to środków ekonomicznych.

Na podstawie: AcmcaseReport.com, Stralskyddsstiftelsen.se, ChildrensHealthDefense.org [1] [2] [3] [4] [5], EnvironmentAndCancer.com, PubMed.ncbi.nlm.nih.gov [1] [2] [3], News.BBC.com, MayoClinic.org, Bioe.uw.edu, Saferemr.com, 5Gappeal.eu
Źródło zagraniczne: Naturalnews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

19

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 17.03.2023 21:11

  ,,…w tym poważnych zaburzeń snu, zawrotów głowy, dolegliwości skórnych, problemów z koncentracją, szumów usznych, upośledzonej pamięci krótkotrwałej, dezorientacji, zmęczenia, tendencji do depresji, objawów sercowych i płucnych oraz kołatań serca. Drugie badanie 5G wykazało, że szczury narażone na promieniowanie 5G miały zwiększoną częstość uszkodzeń neuronów i zwiększony stres oksydacyjny w mózgu. Efekty te mogą ostatecznie doprowadzić do zwyrodnieniowych chorób mózgu, takich jak demencja, choroba Alzheimera i inne choroby neurologiczne, stwierdzili autorzy.”
  Niewidzialna broń w rękach zwyrodnialców. Już Jacques d Arsonval na początku XX wieku traktował ssaki częstotliwościami radiowymi odnotowując zarówno fizjologiczne jak i silne behawioralne reakcje. https://www.wojsko-polskie.pl/awl/u/df/26/df267913-af99-4412-9f32-132a57a6ad65/9kotasinska.pdf
  W połączeniu z grafenem, który reaguje na mikrofale mogą zrobić sporo krzywdy.

 2. adambiernacki 18.03.2023 08:53

  Na samym początku plandemii kulawo uwiarygadnianej pewien naukowiec mówił, że dolegliwości oddechowe są sterowane falami. Mówił o endosmach i egzosomach i…wyparował co w moich oczach chłopa uwiarygodniło i poszedłem tym tropem z lekką dozą ostrożności bo trzeba było się douczyć. Badania powyższe nie są pierwszymi mówiącymi o potencjalnej groźbie ze strony 5G. Logicznie rzecz pojmując trudno żeby normalnemu człowiekowi, który jakąś wiedzę posiada i zdolności poznawcze przeszło przez myśl, że 5G jest obojętne dla organizmów żywych nie mówiąc o kontekście politycznym.

 3. pikpok 19.03.2023 15:56

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.