Prokuratura umarza śledztwo ws. Jacka Międlara

Opublikowano: 16.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1459

Wrocławska prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko antysemicie, byłemu księdzu – Jackowi Międlarowi. W antysemickich wypowiedziach nie dopatrzono się antysemityzmu ani mowy nienawiści, ale patriotyzmu.

„Żydowscy komuniści gorsi niż naziści”, „Scyzorykiem chrzczeni”, „Tu jest Polska, a nie Polin”, „Precz z żydowską okupacją” – to hasła marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się we Wrocławiu w 2019 roku. Jacek Międlar, organizator marszu został oskarżony o mowę nienawiści. Oskarżenie złożył Urząd Miasta Wrocławia, którego władze interweniowały podczas marszu, by ostatecznie rozwiązać zgromadzenie.

Okrzyki Międlara i pozostałych uczestników marszu zdaniem prokuratury nie wyczerpują znamion przestępstwa mowy nienawiści, ale mieszczą się w granicach krytyki i wolności do wyrażania poglądów w przestrzeni publicznej. W uzasadnieniu prokuratura napisała, że okrzyki owszem, wyrażają niechęć do określonej grupy ludzi, przedstawicieli określonego narodu, ale w ich opinii służą „wzmocnieniu postaw patriotycznych”.

Bartłomiej Ciążyński, doradca społeczny prezydenta ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” poinformował, że biegli ocenili wypowiedzi Międlara jako mowę nienawiści i pochwałę faszyzmu. Mimo to, prokuratura postanowiła umorzyć śledztwo.

Jacek Międlar, były ksiądz katolicki, zdeklarowany antysemita, jest redaktorem naczelnym portalu wPrawo.pl oraz autorem publikacji quasi naukowych. Ostatnio pochwalił się wydaniem kolejnej antysemickiej książki, do której zachęca czytelników: „Ta publikacja to kolejny etap mojej walki o prawdę. Jeśli nie chcecie słuchać mnie, to posłuchajcie wybitnych Polaków, których teksty przytaczam. Wynika z nich jednoznacznie, że od wieków Polskę pokrywa mroczny, żydowski cień zdrady, dezercji i kłamstwa, na który bez ustanku przymykamy oko. Jeśli jakiś Żyd poczuje się urażony przywołanymi w niniejszej książce cytatami i niewygodnymi faktami, przykro mi. Zamiast obrażać się za mówienie prawdy, niech Żydzi zdobędą się na publiczne potępienie własnej niegodziwości i zerwanie z pasmem krwawego i zdradzieckiego dziedzictwa społeczności, od której Polacy już dość wycierpieli”.

Wywody Międlara pozostają bezkarne.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wert 17.04.2021 00:57

    (Naruszenie regulaminu punkt 5. Admin)

  2. Fenix 17.04.2021 06:49

    Jeśli głos prawdy to antysemityzm ? To semityzm głosi kłamstwa!Powinien być prawem potępiony.Semityzm tak nazizm jest groźny dla społeczeństwa ludzi, oznacza ostracyzm. Wyzbycie się semityzmu tak nazizmu ,likwiduje przeciwnika . Semityzm i nazizm to źle pojmowana wolność ludzi.
    Ludzie nie są wolni, niewoląc innych ? Ci nadludzie stają się bestiami dla ludzi!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.