Prokuratura Okręgowa z Białegostoku nie zna prawa?

Opublikowano: 10.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1038

Prokuratorzy z Prokuratury Krajowej zareagowali na medialne doniesienia, że prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku chcą oskarżyć kobiety poddające się legalnej aborcji.

Przypomnijmy: nadgorliwi funkcjonariusze prokuratury białostockiej zaraz po opublikowaniu uzasadnienia wyroku TK Julii Przyłębskiej ruszyli na poszukiwania potencjalnych przestępców. W tym celu podjęli czynności sprawdzające w białostockim szpitalu, próbując ustalić dane pacjentek, które miały wskazanie do przerwania ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Donos na te kobiety złożyła Fundacja Pro – Prawo do Życia.

TVN24 poinformował o reakcji Prokuratury Krajowej. Uznała ona, że „czynności sprawdzające podjęte przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku (…) były błędne i nieuzasadnione. Zawiadomienie o przestępstwie odnosiło się do zdarzeń, mających miejsce przed publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ochrony płodu ludzkiego i warunków dopuszczalności przerywania ciąży (…) Działania podjęte przez prokuraturę były niezasadne, gdyż wyrok Trybunału Konstytucyjnego obowiązuje od jego publikacji, a nie od jego wydania” – głosi oświadczenie PK.

Prokuratorzy Prokuratury Krajowej zwrócili się jednocześnie do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, jednostki nadrzędnej nad Prokuratura Okręgową, by zareagowała na nadmierną aktywność białostockich prokuratorów i zbadała, czemu tak ochoczo zareagowali na zawiadomienie Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marek1950
Użytkownik
Marek1950

Że Prokuratorzy w Białymstoku nie grzeszą inteligencją, to wiemy od wielu lat, ale żeby w takim stopniu… A moze oni tylko naszą inteligencję poddają ciężkiej próbie?

3steta
Użytkownik
3steta

Współczesna inkwizycja ściga kobiety! Tylko stosów brakuje.

woma123
Użytkownik
woma123

HI

A nie bój żaby! Stosy się też odpali! W odpowiedniej chwili. Prezes jest mistrzem w doborze odpowiedniej chwili, więc tylko patrzeć…

DuDuS

Radek
Użytkownik
Radek

Jakby odpalili stosy, to zaraz EU by się przyczepiła, że zanieczyszczają powietrze. Więc nie ma szans.