Prokuratura łaskawa wobec księgowej Tadeusza Rydzyka

Opublikowano: 27.05.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1545

Prokuratura broni skazanej księgowej o. Rydzyka.

Lidia K.-M., została skazana za odmowę udostępnienia dokumentów spółki czyli za odmowę ujawnienia informacji publicznej. Zwracała się o wspomniane dokumenty Fundacja Watchdog. Aktywistów interesowało, jak fundacja Tadeusza Rydzyka rozdysponowała publiczne pieniądze, które dostała od szczodrego państwa PiS. Fundacja Rudzyka odmawiała konsekwentnie udosteopnienia informacji. Sprawa skończyła się w sądzie, a na ławie oskarżonych zasiedli, obok Lidii K.-M., Tadeusz Rydzyk i Jan Król.

W obronie Fundacji przed kontrola społeczną występował m.in. minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. „Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilację. To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki. Nie do pomyślenia jest to, że ktoś ma odwagę formułować takie wnioski”, mówił minister. Przy takim nikogo raczej nie zaskoczyło, iż sąd skazał nieprawomocnie tylko księgową, a pozostałych oskarżonych uniewinnił.

Prokuratura złożyła apelację do Sądu Okręgowego, z żądaniem uniewinnienia księgowej. Podstawą wniosku prokuratury jest, że Stowarzyszenie Watchdog nie było pokrzywdzone, zatem nie miało prawa wnosić oskarżenia. „Należy uznać, że proces w sprawie był niedopuszczalny, zaś postępowanie winno być umorzone przed rozpoczęciem przewodu sądowego”, wyjaśniała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura konsekwentnie od samego początku broniła Tadeusza Rydzyka i prawa jego fundacji do trzymania w tajemnicy, co zrobiła z pieniędzmi podatnika.

Wyrok sądu apelacyjnego pokaże, na ile polski wymiar sprawiedliwości jest podatny na naciski ze strony ministra sprawiedliwości wyznaniowego państwa.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. PeWueN 28.05.2022 04:19

    Kur!a kur!ie łba nie urwie, bo jak urwie to po kurłie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.