Projekt zmiany polskiej Konstytucji

Opublikowano: 02.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1958

Donald Tusk poinformował, że Platforma Obywatelska składa projekt zmiany Konstytucji, w którym zapisano, że wystąpienie Polski z UE może nastąpić tylko w wyniku referendum lub większością 2/3 głosów w Sejmie i w Senacie.

O projekcie zmian w polskiej Konstytucji p.o. przewodniczącego PO Donald Tusk poinformował podczas specjalnej konferencji prasowej w Senacie. Jak wyjaśnił, „wypowiedzi i działania partii rządzącej wskazywały i wskazują jednoznacznie, że obecność Polski w UE jest zagrożona”.

„Celem naszego wniosku jest żelazna gwarancja, że Polacy zostaną tak długo w UE, jak będą tego chcieli. Nasza propozycja zmiany konstytucji to gwarancja tego, że nikomu nie przyjdzie do głowy w nocy na polecenie lidera eurosceptycznej partii wyprowadzić Polskę z UE” – powiedział Tusk.

„Wypowiedzenie umowy międzynarodowej wymaga zgody wyrażanej w ustawie, uchwalanej przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów, w obecności co najmniej połowy liczby senatorów albo w referendum ogólnokrajowym” – tak brzmi fragment cytowanego przez Tuska proponowanego przez PO nowego artykułu Konstytucji.

„Chodzi o zagwarantowanie, że to Polacy w referendum albo wyraźna większość parlamentarna będzie o tym decydowała, a nie kaprys partii, która dysponuje 1/3 głosów i która jest coraz bardziej antyeuropejska, ale nie ma poparcia większości” – wyjaśnił lider PO.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Szwęda 02.10.2021 13:23

  I tak każda konstytucja uchwalona przez przestępców będzie całkowicie nieważna dla praworządnych Polaków!

 2. 3steta 02.10.2021 18:09

  PiS-owi się nie podoba UE bo ona go krytykuje. Większość Polaków nie chciało zmniejszenia praw kobiet do aborcji,nie chciało lockdownów,nie chciało wyborów za 70 mln,które poszły do kosza…a i tak te rzeczy się wydarzyły. Wniosek? PiS robi to co chce,a prawda jest taka,że za wszelką cenę nie chce odejść od koryta i jeśli UE będzie mu zbyt mocno przeszkadzać to może się posunąć do przegłosowania w nocy o odejściu z UE pomimo sprzeciwu Polaków.

 3. Fenix 03.10.2021 07:57

  @Szwęda, prawda można skorumpować 2/3 przestępców. Większość praworządnych Polaków nie skorumpujesz. W punktach prawo wybrane przez większość Polaków w Polsce , stanowimy prawem, to nasza Polaków Konstytucja .

 4. qhashbba 03.10.2021 21:01

  @3steta Nie pisowi, tylko zymianom dla ktorych kaczka i reszta sejmu pracuje. Tusk sobie moze zamieszac w majtach co najwyzej. Polska jest dla zymian i zymianie nie pozwola na jakiekolwiek naciski z zewnatrz na ich ziemie obiecana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.