Projekt prawa przeciwko bezkarności anonimowych policjantów

Opublikowano: 13.05.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1108

Konfederacja przedstawiła projekt ustawy o zapobieganiu bezkarności funkcjonariuszy policji. Jak czytamy w ustawie, policjanci będą musieli posiadać na swoich mundurach swoje numery, zamieszczone w widocznym miejscu. Rozwiązanie to praktykuje czeska policja.

„Prawnicy Konfederacji nie zwalniają tempa i przedstawiają nowe, merytoryczne projekty. Dziś przedstawiliśmy projekt ustawy zapobiegającej bezkarności funkcjonariuszy Policji, wprowadzającej obowiązek posiadania widocznych numerów na mundurze” – przekazał poseł Krzysztof Bosak.

„Wiele spraw, które toczą się obecnie w prokuraturze i sądach w przedmiocie łamania prawa przez funkcjonariuszy policji zostają umorzone ze względu na brak możliwości identyfikacji funkcjonariusza, który dopuścił się złamania prawa względem obywatela podczas podejmowania czynności interwencyjnych” – czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

„Proponowane rozwiązanie likwiduje problem identyfikacji funkcjonariuszy policji, nawet w przypadku umundurowania funkcjonariuszy oddziałów prewencji, ponieważ powyższa ustawa wprowadza zastosowanie umieszczenia numeru identyfikacyjnego na każdym rodzaju nakrycia głowy funkcjonariuszy policji, które będzie musiało być umieszczone w widocznym miejscu, umożliwiającym jego identyfikację, w tym na hełmach oddziałów prewencji” – tłumaczą autorzy projektu o ograniczeniu bezkarności funkcjonariuszy policji.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Rhumek 13.05.2022 12:49

  A ta przecudowna konfederacja zamierza w celu zgłoszenia projektu owej ustawy posłużyć się zebraniem 100 tys podpisów obywateli? Bo w żadnym innym przypadku projekt nie zostanie przyjęty pod głosowanie ? Zdaje się ze maja tylko 11 osobowy klub…….
  A to nowe prawo do tej pory nam Polakom nie było potrzebne ?
  A teraz jest ?
  Co się zmieniło ?
  Moze by policja nie ośmieliła się być skuteczna w stosunku do naszych nowych ,,przyjaciół,, ?

 2. shkshk 14.05.2022 20:16

  Wszystko wskazuje, że będą dość duże zamieszki związane z ukraińcami. Gdy policja będzie miała numery wtedy będzie bała się interweniować na agresję ukraińców. Gdyby ta inicjatywa pojawiła się jak zaczynały się ograniczenia związane ze śWirusem wtedy byłoby dużo lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.