Projekt „Patriot” poprawi wizerunek Polski w „Wikipedii”

Opublikowano: 30.07.2017 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 720

Instytut Zmian przygotował projekt „Patriot”, który ma przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

Do głównych celów projektu należy „popularyzacja polskiej kultury, przeciwdziałanie przekłamaniom historycznym i zwiększenie atrakcyjności turystycznej Polski”, jak informuje Polsat News

“Chcemy by z artykułami o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Katedrze Wawelskiej, Podkarpackiej Dolinie Lotniczej czy Uniwersytecie Warszawskim mogli zapoznać się w swym języku Łotysze, Szwedzi, Portugalczycy, Węgrzy, czy Japończycy” — powiedział prezes stowarzyszenie Instytut Zmian Rafał Kożuchowski.

“Celem projektu jest również walka z przekłamaniami historycznymi w tym z tzw. polskimi obozami zagłady. Notatki encyklopedyczne poświęcone Irenie Sendlerowej, rodzinie Ulmów czy innych polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przetłumaczymy na język hiszpański, angielski, jidysz, niemiecki i wiele innych języków. Mamy nadzieję, że pozwoli to nam uwrażliwić zagranicznych internautów, że Polacy nie byli współsprawcami Holocaustu, ale dzielnie ratowali w tamtym czasie swoich sąsiadów” — podkreślił koordynator projektu Tomasz Gontarz.

Projekt poświęcony budowaniu pozytywnego wizerunku Polski poprzez tłumaczenie haseł z polskiej edycji “Wikipedii” na inne języki i publikowanie ich w zagranicznych edycjach encyklopedii online ruszy 1 sierpnia tego roku.

Instytut Zmian to think tank założony w 2010 roku, którego celem nadrzędnym są „prorozwojowe zmiany dla Polski, zarówno w sferze społecznej, przedsiębiorczej, jak i politycznej”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Konter 30.07.2017 10:52

    Powinni się skupić na poszerzaniu artykułów w języku angielskim, te są najczęściej czytane przez internautów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.