Projekt bezkarności władzy wraca do Sejmu

Opublikowano: 11.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 715

Projekt PiS-u, aby nie ponosić odpowiedzialności za przestępstwa wynikające z walki z COVID-19, powraca do Sejmu. Projekt jest niekonstytucyjny, ale partia mająca większość w Trybunale Konstytucyjnym nie będzie się przecież tym przejmowała, prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=aAvFiYyVB84

PiS chce po art. 10c dodać art. 10d o brzmieniu: „Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. Projekt do zobaczenia TUTAJ.

To przepis nowej ustawy, która najprawdopodobniej zostanie przyjęta przez sejmową większość w nadchodzącym tygodniu. Wcześniej najprawdopodobniej odrzuci ją Senat, ale Sejm większością koalicji rządzącej odrzuci odrzucenie, prezydent Duda ją podpisze i wejdzie w życie. Ustawa była już procedowana, ale ją odłożono, bo zrobiło się o niej zbyt głośno.

Wówczas komentowano ją w następujący sposób… W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Janusz Kowalski z Solidarnej Polski przyznał, że o pomyśle dowiedział się od dziennikarza. „[…] sama nowelizacja budzi duże wątpliwości. Prawo karne musi chronić interesy państwa i obywateli” – podkreślił poseł. Nowelizacja w zasadzie zwalnia państwo i jego organy z wszelkiej odpowiedzialności, o ile tylko „działają w interesie społecznym”. Jeśli ktoś ma takie przekonanie, to wówczas całe prawo ulega zawieszeniu na kołku i może robić co chce. Ustawa – jeśli weszłaby w życie – miałaby działać wstecz. Poprzednio ostrzegł i doprowadził do przełożenia ustawy poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 18, średnia ocena: 4,94 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

“kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”

Czyli legalnie możemy odpalić? tych którzy zamrozili Polskę na 3 mc bez dowodów na pandemię oraz wbrew zapisom konstytucji o stanie nadzwyczajnym oraz łamią ustawy it nie legalnymi rozporządzeniami, tak będziemy w najlepszej wierze i obronie przeciwdziałali Covid19 to jak najbardziej jest w interesie społecznym:)

Protest przeciw tym psychopatą jest 19.09 Kraków Sobota 15:00 pod Ratuszem-Zapraszamy! Wszystkich co mają dość kagańców i nie przepadają za niewolnictwem…

Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Z wolnymi mediami stało się to samo, co z wRealu czy Polonią Christianą – występują zasadniczo 2 tematy – maseczki i antyCovid, a drugim tematem jest anty-PiS. Nie wiem, z czego to wynika, ale jeżeli znaczna część tzw. niezależnych mediów nadaje od dwóch miesięcy w tym samym tonie i na te same tematy, należy się zastanowić, czy ktoś zza pleców nie nakierowuje tych mediów w określoną stronę.

kozik
Użytkownik
kozik

Lex retro non agit. Jeśli politycy uchwalają prawo działające wstecz, to niech się nie zdziwią, jeśli zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.
Nie ma tu znaczenia, czy to PiS, PO, czy ktokolwiek z pomagdalenkowego układu.

Gratka
Użytkownik
Gratka

@polach Możesz podać więcej informacji na temat protestu? tzn. kto to organizuje i czy jest jakaś oficjalna informacja w internecie, sama nie mogę znaleźć. Pomogłoby to przekazać dalej.

majkel
Użytkownik
majkel

Boże, po prostu nie chce się wierzyć, co ci zwyrodnialcy robią. Krzywdę jaką zrobili polskiemu narodowi można chyba tylko porównać ze zbrodniami wojennymi, a teraz robią sobie jakieś ustawy o bezkarności. Społeczeństwo tego nie wytrzyma

Foxi
Użytkownik

Masoneczka to walka na 1 linii frontu. Dobrze, że o tym się mówi i pisze w wolnych mediach.
Napiszę jak u mnie w okolicy wygląda walka na 1 linii tej wojny.
W mieście w dużym sklepie 1 osoba bez maseczki a 99 spoziera wrogo na tę 1 osobę bez kagańca. Byłem wczoraj na wiejskim targu i tam odżyłem bo na 99 bez maseczki tylko 1 szajbnięty paraduje w kagańcu. Serce rośnie. A jak tam sytuacja u was?

pikpok
Użytkownik
pikpok

Foxi, to samo,jak na całym świecie.
https://youtu.be/CzCadtsEf5w

Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Rozumiem rolę wolnych mediów, w tym Wolnych Mediów. Problem, który zauważam, to brak świadomości, jak można na niego znakomicie wpływać. Na jakie media niezależne nie spojrzę, tematyka jest ta sama i ku mojemu zdziwieniu, coraz częściej pojawiają się w niej teorie niemożliwe do weryfikacji. Na chwilę obecną zatem “niezależnie myślącym” jest ktoś, kto uważa, że władzę nad światem sprawuje bliżej nieokreślona grupka osób, codziennie nad naszymi głowami rozpyla się chemię, by nas ogłupić, maseczki noszą tylko “śpiący” i jedynie Kowalski, który – najczęściej niezadowolony ze swojego życia, szuka próby wyjaśnienia, że to nie jego wina, tylko tych Wielkich Złych i próbuje się dowartościować “uświadamianiem ludzi”, że ziemia jest płaska.

Media wymagają wiedzy. W Realu od jakiegoś czasu zaczęli powoływać bokserów i mafiozów na ekspertów, celebrytów i pisarzy książek popularnych. To nie są media niezależne, to media dezinformacyjne. Każde z tych mediów, nieważne, w którą stronę się zbliżywszy, uważa, że mówi prawdę, a “dziennikarze” z tych mediów nie znają nawet epistemologii greckiej, Bosak odmawia różaniec, ale nie zna tajemnic różańca, a PiS jest katolicki, ale Kurski może się rozwieść po niemal 30 lat małżeństwa.

Należy łupać w PiS, jak się da. Należy jednak wszelkie działania umieszczać w kontekście, bo póki co szukam rzetelnej krytyki PiSu i znajduję tylko wycie. Zapomina się o manipulacjach opozycji, sytuacji geopolitycznej, presji społecznej itd. Gdyby PiS nie zareagował na pandemię tak, jak zareagował, pisano by, także tutaj, że ma krew na rękach. I o to mi chodzi.

Żeby odwoływać się do prawdy, trzeba mieć świadomą aksjologię i pryncypia, a coraz częściej, jak mawia p. Karoń, chodzi tylko o to, by bić pianę, krytykować i nie przedstawiać żadnej sensownej alternatywy. I nie, podbój świata wg Konfederatów to nie jest realna opcja.

pikpok
Użytkownik
pikpok

Urnelius,
,, teorie …grupka osób ” – brak rzetelnej informacji w mediach ( cenzura?)
https://youtu.be/HnTGKJr6Acg

polach
Użytkownik
polach

@Gratka
Kolega mi podesłał z FB chyba ” prawdziwi Polacy pokazują twarz…nagłówek” screena na Telegram(nie mam FB) z apelem o przyjście więc idę z znajomymi a kto to robi? nie wiem jeszcze dowiem się na miejscu z treści wynika że ludzie świadomi tego cyrku oraz że mają jak i My dość tej farsy..Więc nic tylko i nas więcej tym lepiej..