Program PiS dla Polonii

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2263

Jak czytamy na łamach “Wprost” jednym z najważniejszych elementów polityki polskiego rządu w roku 2019 ma być zachęcenia do powrotu Polaków, którzy zdecydowali się na emigrację.

– Dostajemy sygnały, że Polacy, którzy wyjechali zagranicę w celach zarobkowych są skłonni wrócić – komentuje anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości przytaczany przez serwis internetowy znanego tygodnika opinii. Nie od dziś wiadomo, że zarabiający w funtach w Wielkiej Brytanii czy w euro w Niemczech, Irlandii i Holandii chętnie by do kraju ojczystego wrócili. Problemem jednak jest kwestia warunków, jakie zastaliby w Polsce – o wiele niższe płace, wyższe podatki, problemy z biurokracją, znalezieniem mieszkania, szkoły lub przedszkola dla dzieci…

– Oczywiście nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której Polacy wracający z emigracji będą uprzywilejowani i będą płacili mniejsze podatki, bo będzie to niesprawiedliwe wobec tych, którzy z Polski nie wyjechali. Możemy pomóc im na nowo odnaleźć się w kraju. W tym będziemy proponowali bezpłatną naukę języka polskiego dla dzieci. Program dla Polonii będzie rozbudowany, ale jego szczegóły przedstawimy w nowym roku – obiecuje członek PiS`u.

Co ma znaleźć się w rzeczonym “programie dla Polonii”? Przede wszystkim pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania. Będzie on skierowany do Polaków przebywających głównie w Wielkiej Brytanii, którzy po Brexicie chętniej będą spoglądać w stronę swojej ojczyzny.

Widać wyraźnie, że rząd Mateusza Morawieckiego mocno zachęcą Polaków w UK do przyjazdu do Polski. Premier RP wielokrotnie już nakłaniał naszych rodaków do powrotu twierdząc, że obecna sytuacja na rodzimym rynku pracy jest o wiele lepsza niż w czasie, w którym opuszczali ojczyznę, a temat ten wrócił podczas jego ostatniej wizyty w Londynie.

– Szanujemy wszystkie indywidualne decyzje ludzi dotyczące drogi życiowej, ale zapraszamy do Polski (…) Cieszę się, że Polacy, którzy są na Wyspach Brytyjskich mogą czuć się tu bezpiecznie. Bardzo nam na tym zależało – komentował Morawiecki.

Nieoficjalnie mówi się, że program PiS-u może zakładać pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania dla Polaków wracających z emigracji. A tej politycy PiS-u spodziewają z Wielkiej Brytanii się po Brexicie. Choć jak przekonuje nasz rozmówca z PiS, politycy dostają informacje, że nie tylko z tego kraju Polacy w dużej ilości mają ochotę wrócić. – Polacy chcą wracać nie tylko z Anglii. Dostajemy informacje, że emeryci z Kandy i Stanów myślą o powrocie do Polski, ale nie jesteśmy w stanie zrównać ich emerytur z polskimi – mówi polityk PiS-u.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. wloczykij 29.12.2018 13:07

  Premier żyd – ufać jemu to szczyt naiwności.

 2. polach 29.12.2018 17:03

  Ufać całemu “rządowi” przebierańców chanukowych to dopiero pełna naiwność…
  Czują już Nas na karku że takie propolskie działania niby chcą podjąć? hmm:)
  Co oni sobie wyobrażają? że mogli kłamać i nas oczekiwać dekadę a teraz niby chcą dla nas dobrze? wolne żarty – Wszystkich zlustrować i WON z naszej świętej Sławiańskiej ziemi!
  Czas ostateczny stworzyć rząd czysto Polski, składający się z ludzi moralnych i patriotycznie nastawionych do swej Ojczyzny, wtedy tylko Polonia na świecie będzie miała gdzie wracać! po znacznym uproszczaniu prawa, obniżeniu podatków co najmniej o połowę na start, zlikwidowanie przerosłej biurokracji i zbędnych urzędów itp. Aby naprawić ten bałagan jaki narobili, potrzebujemy światłych i mądrych ludzi na dobrze dobranych stanowiskach! do tego nowej konstytucji która będzie działać dla Polski a nie jak dziś przeciw niej, gdzie suweren nic zmienić nie może, bo jest nim tylko na papierze!

 3. george 29.12.2018 22:58

  Tylko my sami jako Polacy możemy zmienić Polskę: https://youtu.be/-EUM1IUTTOY

 4. robi1906 30.12.2018 10:53

  george, moja rada (najlepsza z możliwych),
  nie ucz się od głupszych od siebie.

  Tytuły profesorskie, biskupie, prezydenckie czy “sędziowskie” w dobie internetu nie znaczą nic,
  jeśli ktoś mówi, albo pisze mądrze, to znaczy że jest mądrym człowiekiem i odwrotnie.

  Kapujesz?,
  jeśli nie,
  to odpowiedz mi na pytanie co oznacza “sowiecki”, twoim oczywiście zdaniem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.