Program „pasów szybkiego ruchu” dla osób zaszczepionych

Opublikowano: 07.07.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1011

Na londyńskim lotnisku Heathrow rozpoczną się testy “pasów szybkiego ruchu” dla tych pasażerów, którzy są w pełni zaszczepieni. Branża lotnicza zwiększa nacisk na brytyjskie władze, aby rozluźnili restrykcje dotyczące krajów na “amber list”.

W ramach pilotażowego programu, który ma zostać uruchomiony jeszcze w tym tygodniu, pasażerowie podróżujący do wybranych lokalizacji będą mogli przesłać swój certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko koronawirusowi. Dzięki temu zostaną skierowani na “pas szybkiego ruchu” (“fast-track lane”), przez co cała procedura związana z wchodzeniem na pokład samolotu zostanie uproszczona i przyspieszona. Procedury te mają być testowane na stołecznym lotnisku Heathrow, jednak tylko w przypadku lotów realizowanych przez linie Virgin Atlantic.

Program początkowo obejmie w pełni zaszczepionych, który podróżują do Aten, Los Angeles, Montego Bay i Nowego Jorku. “Ten program ma za zadanie wykazać, że kontrole stanu szczepień przed odlotem i przylotem można bezpiecznie przeprowadzić podczas odprawy. Dzięki temu w pełni zaszczepieni pasażerowie będą mogli uniknąć kwarantanny od 19 lipca” – komentował dyrektor naczelny Heathrow, John Holland-Kaye.

Należy również dodać, że w obliczu rządowych zapowiedzi dotyczących luzowania restykcji, branża lotnicza coraz mocniej naciska na polityków, aby zmniejszyli ograniczenia związane z podróżowaniem do krajów z “amber list” (w tym zestawieniu znajduje się także Polska). Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC minister transportu Grant Shapps zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu zostaną zaktualizowane wytyczne związane z podróżami międzynarodowymi.

Według wczesnych raportów brytyjskich dziennikarzy członkowie gabinetu Borisa Johnsona mają popierać zniesienie obowiązkowej kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych, którzy przylatują do Anglii z krajów znajdujących się na “bursztynowej liście”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o