Profesor, która latami udawała Afroamerykankę, straciła pracę

Opublikowano: 06.09.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 372

George Washington University w USA zawiesił wykładowczynie Jessicę Krug, która przyznała się, że całe życie oszukiwała i udawała Afroamerykankę. Władze uczelni poprosiły ją, aby odeszła ze stanowiska docenta historii.

„Wydział zwrócił się do Krug, aby odeszła ze stanowiska docenta historii na George Washington University. Inaczej anuluje jej umowę” – podano w komunikacie na stronie uniwersytetu.

Członkowie wydziału historii uniwersytetu, jak podkreślono w oświadczeniu, są zszokowani wyznaniem Krug. Podkreślają, że nie zasłużyła na zaufanie byłych i obecnych studentów, a także kolegów, ponieważ ważnym aspektem historii jest ustalanie prawdy o przeszłości.

Wcześniej profesor George Washington University w stolicy USA przyznała, że przez całe życie oszukiwała i udawała Afroamerykankę, a tak naprawdę jest biała.

Docent tej amerykańskiej uczelni Jessica Krug, znana także jako Jessica La Bombera czy też Jessica La Bombalera, pisała o Afryce, Ameryce Łacińskiej, diasporach i tożsamości człowieka. Jest specjalistką ds. historii Afroamerykanów i aktywistką. W publikacji na platformie blogerskiej Medium Krug przyznała się do kłamstwa.

Jak przyznała, w różnym czasie przedstawiała się jako mieszkanka Bronxu, która posiada ciemnoskórych przodków z państw Morza Karaibskiego, a także opowiadała, że ma związek z mieszkańcami północy Afryki. Jak zaznaczyła, przy pomocy sięgania po różne osobowości ciemnoskórych osób budowała relacje z innymi ludźmi.

Jak zaznaczyła, udawała kogoś, kim nie jest, z powodu urazu psychicznego, jakiego doznała w dzieciństwie oraz problemów z psychiką. Taki argument może posłużyć za usprawiedliwienie, podkreśliła.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o