Problem importerów z USA z powodu Ujgurów

Opublikowano: 14.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1281

Wszystko importowane z Sinciang jest uważane za skażone niewolniczą pracą, chyba że zostanie przedstawiony dowód przeciwny.

https://www.youtube.com/watch?v=5_mU6mAJw0Y

W czerwcu weszła w życie ustawa o zapobieganiu pracy przymusowej Ujgurów (UFLPA). Wymaga ona od importerów udowodnienia, że ich towary nie są skażone niewolniczą pracą uciskanych przedstawicieli ujgurskiej mniejszości z chińskiej prowincji Sinciang. Wszystko importowane z Sinciang jest uważane za skażone, chyba że zostanie przedstawiony dowód przeciwny.

Przemysłem, który wydawał się najprawdopodobniej mieć problemy z przestrzeganiem UFLPA, były tekstylia. Duża część chińskiej, a co za tym idzie światowej, bawełny jest produkowana w tamtejszym rejonie, a łańcuchy dostaw mieszanek bawełny w tekstyliach są często niejasne.

Teraz ponoć przemysł fotowoltaiczny również ma kłopoty, ponieważ kilka przesyłek zostało odrzuconych przez amerykańskie służby celne. Pojawiły się opóźnienia w dostawach, a praca w fabryce paneli w Wietnamie, która zaopatruje USA, została podobno tymczasowo wstrzymana. Według raportu „The Wall Street Journal”: „prawdopodobnie minie sześć miesięcy, zanim problemy importowe związane z nowym prawem zostaną rozwiązane – napisał Philip Shen. [Według jego notatki] można spodziewać się opóźnień o 10 gigawatów lub więcej, co odpowiada prawie połowie tego, co Stany Zjednoczone zainstalowały w zeszłym roku”.

Podobnie jak w przypadku mieszanek bawełny w tekstyliach, panele słoneczne mogą zawierać składniki zmieszane z kilku różnych źródeł. Chiński rząd jest dominującym globalnym graczem w dziedzinie energii słonecznej, a Sinciang wytwarza około 41 procent światowych dostaw krzemu polikrystalicznego, który jest niezbędny do budowy paneli słonecznych.

Branża fotowoltaiczna wiedziała, że ​​polikrzem zostanie poddany analizie, więc zarówno importerzy, jak i chińscy dostawcy mieli przygotowane niezbędne dokumenty – ale nie byli przygotowani na to, że amerykańskie służby celne zażądają dowodu, że zasadniczy składnik polikrzemu, zwany kwarcytem, ​​również ma być sprawdzony w kontekście pracy przymusowej. Górnictwo kwarcytu najwyraźniej nie było przygotowane do odpowiedzi na takie pytanie. „Ponieważ panele mogą miesiącami siedzieć w magazynach, podczas gdy firmy negocjują z celnikami, niektórzy dostawcy decydują się na odbiór przesyłek i wysłanie ich gdzie indziej”.

Jeszcze przed wejściem w życie nowego prawa amerykańskiego WSJ zauważył, że chińscy producenci krzemu stanęli w obliczu zarzutów dotyczących pracy przymusowej na tyle poważnych, że wstrzymano zamówienia na dostawy produktów energii słonecznej. Najnowsze zakłócenia w łańcuchu dostaw zwiększają podobno 30 procent lub więcej kosztów niektórych projektów fotowoltaicznych.

Naukowcy z Rights Lab na Uniwersytecie w Nottingham powiedzieli, że „wzrost zapotrzebowania na energię słoneczną prawdopodobnie pogorszy warunki pracy”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: BreitbartNews.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.