Problem imigracyjny przerósł Angelę Merkel

Opublikowano: 29.02.2016 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 29

Niemieckie władze potwierdziły, że nie mają informacji o dalszych losach blisko 130 tysięcy imigrantów zarejestrowanych w tym kraju w ubiegłym roku. Wszystko wskazuje, że opuścili oni Niemcy udając się z powrotem do domów, bądź ruszając w dalszą podróż. Federalny Urząd ds. Uchodźców odpowiedział w tej sprawie na zapytanie złożone przez posłów partii Lewica (Die Linke), którzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat ubiegłorocznych przybyszy. Władze twierdzą, że nie wiedzą co dzieje się z rzeszą blisko 130 tys. ludzi, którzy zostali w ubiegłym roku zarejestrowani na niemieckim terytorium. Wszystko ma wskazywać na to, iż powrócili oni do swoich domów, bądź ruszyli w dalszą podróż do innych państw Unii Europejskiej. Frank-Jürgen Weise, szef wspomnianego urzędu, przyznał również, że służby nie wiedzą nic na temat tożsamości blisko 400 tys. osób, bowiem 77 proc. imigrantów ubiegających się o azyl nie posiadało ze sobą żadnych dokumentów.[A]

Europejski Fundusz Społeczny (EFS) w najbliższym czasie nie wydzieli Niemcom dodatkowych funduszy – powiedziała w niedzielę Marianne Thyssen, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników. Thyssen wyjaśniła, że Niemcy otrzymały 7,5 miliarda euro na lata 2014–2021. Jej zdaniem należy trzymać się zasad rozdziału środków na ten okres, które są przeznaczone na integrację imigrantów. “Nie możemy wydzielić więcej funduszy Niemcom kosztem innych krajów, które w mniejszym stopniu dotknął kryzys migracyjny” – podkreśliła komisarz. Dodała, że zmiany zaplanowano w 2017 roku i wówczas „Niemcy mogłyby otrzymać nieco więcej środków”. W 2015 roku do Niemiec przybyła rekordowa ilość imigrantów – oficjalnie około 1,2 miliona.[SN]

Powodem obecnych problemów Unii Europejskiej jest to, że kanclerz Niemiec Angela Merkel nie przemyślała skutków swoje polityki migracyjnej, co doprowadziło do tego, że wiele krajów chce się izolować – pisze „Spiegel”. „W wielu częściach Europy wprowadzono kontrole na granicach wewnętrznych. Wznoszone są mury” – zaznacza autor komentarza. Zwraca on też uwagę na sytuację w Grecji. “W centrum Aten nocują w namiotach zrozpaczeni mężczyźni, kobiety i dzieci. To jest obraz klęski kanclerz Niemiec. Jej sposób rozwiązania kryzysu migracyjnego poniósł fiasko. (Merkel) nie dała rady” – ocenia. Z życzliwości Merkel, z którą chciała przyjąć imigrantów, pozostało niewiele. Warunki pobytu uchodźców w Niemczech są coraz gorsze, a zasiłki coraz mniejsze. Ponadto przeciwnicy polityki kanclerz zamykają granice wzdłuż szlaku bałkańskiego, ograniczając napływ uchodźców. Świadczy to o tym, że Merkel obrała niewłaściwy kurs.[SN]

Źródła: Autonom.pl [A], pl.SputnikNews.com [SN]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pires
Użytkownik
Pires

Makrela traci poparcie w szkopii tak jak tfusek stracił w Polsce. Jak ona tak kocha tych imigrantów to niech się zamknie z nimi w pokoju na miesiąc. Myślę, że po kilku godzinach jaj jej d..a będzie odpadać to zmieni zdanie w kwestii imigrantów.

pablitto
Użytkownik
pablitto

Wydaje mi się, że:
1) Merkel jest bardzo delikatnie mówiąc, niespełna rozumu,
2) Merkel ma tyle do powiedzenia w sprawie polityki (imigracyjnej) Niemiec, co kierownik jakiejś firmy. Zarząd tego biznesu znajduje się zupełnie gdzie indziej…

… zresztą, co tu długo gadać, jak patrzę na Polskę, to mam podobne odczucia, nawet za obecnego Kaczora – dużo szumu, a efektywnie nic nie będzie z przyciśnięcia banksterki czy korporacji łupiących bezczelnie nasze społeczeństwa. Do tego jeśli “rządzący” będą ZA jakimś TKIP/TIPP/ACTA-bis/whatever -wiadomo o co chodzi – to będą takimi samymi Merkelami właśnie. Obawiam się, że ludzie pociągający za sznureczki, “bawiący się” kreując tu jakąś dziwną rzeczywistość, siedzą sobie bezpiecznie w 2,3,4… (?) rzędzie.

PS. Co z tego, że Makrela “straci poparcie” ;))) – przecież swoje już zrobiła, teraz może spokojnie odejść na “zasłużoną” emeryturę.

beth
Użytkownik
beth

apel młodej Niemki o rozsądek i ratunek !!!=> posłuchaj i przekaż dalej;

http://vod.gazetapolska.pl/12542-16-letnia-niemka-opowiada-o-imigrantach-w-niemczech-polskie-napisy

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ