Próba włamania do kamienicy

Opublikowano: 18.08.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 246

Wczoraj rano robotnicy działający z polecenia Piotra Śruby, “czyściciela” kamienic zajmującego się prześladowaniem lokatorów budynku przy ul. Stolarskiej w Poznaniu próbowali włamać się do budynku.

Śruba, który dostał od sądu zakaz zbliżania się na mniej niż 100 metrów do budynku ze względu na nękanie lokatorów, kierował działaniami robotników telefonicznie.

Od poniedziałku lokatorzy zreprywatyzowanego budynku są w nim zabarykadowani. Nie chcą wpuścić do niego robotników obawiając się dewastacji oraz odłączenia wszelkich mediów. Mieszkańcy są już odcięci od wody, gazu, telefonów i Internetu. Firma energetyczna odmówiła odcięcia prądu, ponieważ lokatorzy mają podpisane z nią umowy.

Prezydent miasta Ryszard Grobelny oficjalnie powołał komitet mający rozwiązać konflikt wokół kamienicy przy Stolarskiej, jednak nie podjął on żadnych realnych działań.

Wczoraj rano Piotr Śruba domagał się aby policja pomogła jego pracownikom wejść do budynku, ta jednak odmówiła. Około 9.45 grupa robotników zaczęła rozbijać barykadę ustawioną w bramie przez lokatorów. Doszło do rękoczynów i użycia przemocy wobec mieszkańców. Obecna na miejscu policja zachowywała się biernie. Przed budynkiem zaczął się gromadzić tłum gapiów domagający się powstrzymania ataku na lokatorów.

Policja podjęła w końcu interwencję i grupa funkcjonariuszy zagrodziła dojście do bramy.

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Staszek
Użytkownik
Staszek

Policja ręka w rękę z bandziorem to efekty POlityki naszego Umiłowanego Słoneczka Yerdo..nego.

Mirror
Użytkownik
Mirror

słuszna uwaga black ;)

egzopolityka
Użytkownik

W Niemczech policja jest bardziej świadoma i zaczyna zmieniać strony! Wyobrażacie sobie policję protestującą przeciw kapitalizmowi?
http://www.democraticunderground.com/1002721617
Trzeba uświadamiać swoim znajomym policjantom jakie chwile się zbliżają, żeby oni nie dali się sprowokować do używania na ludziach masowo broni LRAD.