Proamerykańscy puczyści staną w Boliwii przed sądem

Opublikowano: 03.11.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1736

Boliwijski parlament przyjął raport na temat następstw zamachu stanu z zeszłego roku wraz z wnioskiem o postawienie przed sądem puczystów kierowanych przez amerykańską CIA, którzy dali rozkaz utopienia we krwi ludowego buntu. Wyznaczonej przez Amerykanów „prezydent” Jeanine Áñez, fundamentalistce katolickiej, grozi sprawa o ludobójstwo. Ciekawa rzecz: Amerykanie odmówili jej ewakuacji do Stanów.

Zaraz po zamachu rok temu CIA ewakuowała do USA część boliwijskiej generalicji, która pokierowała wydarzeniami na jej rozkaz. Wszyscy dostali prawo stałego pobytu i po milionie dolarów na życie. Władzę przejęła dyktatura „prezydent” Áñez i inni ludzie Amerykanów w Boliwii, lecz po wyborczej porażce, której nie było już jak podważyć, niespodziewanie nie zarządzono ewakuacji. Jeanine Áñez zwróciła się jeszcze oficjalnie o 350 amerykańskich wiz dla czołowych puczystów z rządu i ich rodzin, lecz i tu padła odmowa. Waszyngtońska administracja uważa, że zepsuli oni cały wysiłek CIA, więc niech radzą sobie sami.

Teraz Áñez i jej podwładni będą odpowiadać za masakry dokonane po zamachu, jak i inne przestępstwa. Zarzut „ludobójstwa” dotyczy szczególnie krwawych wydarzeń w miejscowościach Senkata, Sacaba i Yapacaní, gdzie wojsko i policja otworzyły ogień do tłumów protestujących przeciw zamachowi. Protestowali głównie miejscowi Indianie, których Áñez nazwała „satanistami”, gdyż wierzą w byty takie jak „Matka Ziemia” itp. i domagają się socjalizmu. Áñez przejęła władzę z Biblią w ręku, by prowadzić politykę uprzywilejowania białej, rasistowskiej burżuazji.

Nowo wybrany prezydent Luis Arce, b. minister gospodarki w rządzie obalonego przez Amerykanów prezydenta Evo Moralesa, przejmie oficjalnie władzę za tydzień, ale już zapowiada pierwsze kroki. W związku z nędzą, która wybuchła po zamachu, wprowadzi bony żywnościowe dla najuboższych rodzin, poza tym uruchomi fabryki i zakłady pracy zamknięte przez upadłą dyktaturę, przywróci ministerstwo kultury zlikwidowane na żądanie CIA i z powrotem nawiąże stosunki z Kubą i Wenezuelą, co doprowadza imperium do białej gorączki.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Masakrator 03.11.2020 13:49

    Hehehe 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.