Prima Aprilis rosyjskiego MSZ

Opublikowano: 03.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 488

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji w niekonwencjonalny sposób potraktowało dzień 1 kwietnia. Na swojej oficjalnej stronie internetowej oraz na facebooku przedstawiło ofertę świadczenia usług w zakresie ingerencji w kampanie wyborcze w innych krajach.

Po otwarciu strony internetowej na ekranie można było usłyszeć głos automatycznej sekretarki, który mówił: „Dzień dobry, dodzwoniliście się do ambasady Rosji. Jeśli chcecie zamówić telefon od rosyjskiego dyplomaty do waszych politycznych konkurentów, wybierzcie „1”, aby skorzystać z usług rosyjskich hakerów, wybierzcie „2”, w sprawie ingerencji w wybory wybierzcie „3” i czekajcie na zakończenie kampanii wyborczej. Wszystkie rozmowy są rejestrowane wyłącznie w celu poprawy jakości naszych usług”.

Spośród zapewne wielu osób, które zapoznały się z tą „ofertą” jedynie korespondenci amerykańskiej agencji Associated Press zadzwonili do Departamentu Informacji MSZ, aby uzyskać oficjalne potwierdzenie, że mają do czynienia z żartem primaaprilisowym. Żart ten jest reakcją rosyjskiego MSZ na pojawiające się w mediach i wystąpieniach niektórych polityków oskarżenia o ingerencje ze strony Rosji w procesy wyborcze i wywieranie wpływu na sytuację polityczną w różnych krajach. Tego rodzaju oskarżenia Rosja uznaje za „absolutnie gołosłowne i nie poparte jakimikolwiek dowodami”.

Autorstwo: BKJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.