Prezydent Wenezueli mobilizuje armię

Opublikowano: 30.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1424

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro poinformował w piątek o przygotowanych w Kolumbii i USA prowokacjach, i polecił przeprowadzenie mobilizacji armii.

https://www.youtube.com/watch?v=Ajv5TjFhYT8

„Posiadam informacje, że władze Kolumbii wraz z Dowództwem Południowym Sił Zbrojnych USA szykują kolejne prowokacje na wenezuelsko-kolumbijskiej granicy. Skład osobowy boliwariańskiej armii musi osiągnąć gotowość bojową” – powiedział Maduro na spotkaniu z pracownikami transportu, które było transmitowane na „Twitterze”. Jak dodał, prowokacje mają na celu wywołanie konfliktu zbrojnego na granicy i odwrócenie uwagi od protestów w kraju.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w regionie wywierają presję na Wenezuelę, próbując doprowadzić do zmiany władzy w tym kraju. Wkrótce po zaprzysiężeniu Maduro na urząd prezydenta, 21 stycznia rozpoczęły się masowe protesty przeciwko niemu. Szef Zgromadzenia Narodowego, opozycyjny polityk Juan Guaido nielegalnie ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli.

Wiele krajów zachodnich, w tym Stany Zjednoczone, uznały Guaido za tymczasową głowę państwa. Maduro nazwał przewodniczącego wenezuelskiego parlamentu amerykańską marionetkę. Rosja, Chiny, Turcja oraz szereg innych państw poparły Maduro jako legalnie wybranego prezydenta.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 30.11.2019 13:30

    Widocznie facet dobrze zrozumial to co wydazylo sie w Kolumbi i w Boliwi. Najwazniejsze jest ze wladza jest z ludem a lud z wladzom nie jak w Polsce, ale w Polsce to nie jest rzad to nie nie-rzad czyli po staro=polsku nierzad to /-/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.