Prezydent Wenezueli dogaduje się z opozycją

Opublikowano: 04.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 728

W Wenezueli pojawiła się szansa na złagodzenie trwającego od kilku miesięcy konfliktu między prezydentem a opozycją. Siły opozycyjne mające większość w parlamencie domagają się przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Nicolasa Maduro ze stanowiska prezydenta.

Przełom nastąpił w momencie, kiedy mediacji pomiędzy obydwiema stronami podjął się Watykan. To właśnie dzięki sugestiom Stolicy Apostolskiej opozycja odwołała planowany na 3 listopada pochód pod pałac prezydencki. Ponadto parlament odroczył posiedzenie, na którym deputowani mieli przesłuchać prezydenta i rozpatrzyć sprawę jego ewentualnej odpowiedzialności karnej i politycznej. Odbyło się też pierwsze spotkanie delegacji rządowej z przedstawicielami opozycji

– W Wenezueli zwycięża pokój, pokój i miłość, wzajemny szacunek obywateli – oświadczył po tym spotkaniu Maduro. Jednocześnie dodał, że „przywódcy opozycji poprzez swoją retorykę sprzyjali pojawieniu się radykalnych nastrojów” uprzedzając, że w związku z tym powinni się liczyć z określonymi następstwami.

Następne spotkanie między stroną rządową i opozycyjną ma się odbyć 11 listopada. Mają tam być omawiane cztery kwestie: pokój, szacunek dla państwa prawa i suwerenności narodowej; sprawiedliwość, prawa człowieka, zadośćuczynienie ofiarom (zamieszek) i ugoda; sprawy socjalno-ekonomiczne oraz stworzenie atmosfery zaufania i sporządzenie grafiku procedur głosowania.

Autorstwo: BKJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.