Prezydent Syrii podziękował Irańczykom za wsparcie

Opublikowano: 05.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 358

Syryjski prezydent Baszar al-Assad podziękował przedstawicielom delegacji irańskiego parlamentu za wsparcie tego kraju w walce z terroryzmem. Irańscy wojskowi od początku konfliktu w Syrii udzielają militarnego wsparcia armii wiernej rządowi w Damaszku.

Al-Assad spotkał się w swojej siedzibie w Damaszku z przedstawicielami irańskiego parlamentu, w tym z szefem komisji polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego, Alaeddinem Boroujerdim. Głównym tematem rozmów były historyczne stosunki pomiędzy oboma krajami, a także dalsze wzmocnienie kontaktów we wszystkich dziedzinach, czego efektem było podpisanie szeregu umów gospodarczych.

Syryjski prezydent podkreślił, że Iran i wszystkie państwa, które wspierają Syryjczyków są partnerami w walce z terroryzmem, stąd podziękował on za wszelkie wsparcie polityczne i gospodarcze okazywane przez sojuszników Syrii. Irańscy politycy pogratulowali natomiast al-Assadowi wyzwolenia Aleppo, co ich zdaniem przybliża Syrię do przywrócenia bezpieczeństwa i stabilizacji.

Jednocześnie Irańczycy potwierdzili swoje wcześniejsze stanowisko, które zakłada rozwiązanie kryzysu poprzez polityczne negocjacje prowadzone przez Syryjczyków na syryjskim terytorium. Boroujerdim skrytykował przy tym obecność tureckich wojsk w Syrii, przebywających tam nielegalnie. Irański polityk zaznaczył, iż jego kraj oraz libański Hezbollah działają natomiast za zgodą syryjskiego rządu.

Na podstawie: sana.sy, presstv.ir
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Konter 05.01.2017 14:55

    Turcy są nieobliczalni, zmieniają strony jak flaga na wietrze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.